„Policz się z cukrzycą” w Postominie podczas XIX finału WOŚP

Postomiński Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wraz z Centrum Kultury i Sportu w Postominie zapraszają na integracyjny bieg i marsz nordic walking pod hasłem „Policz się z cukrzycą”.

Cukrzycowe bieganie i marsz odbędą się w trakcie trwania finału w dniu 9 stycznia 2011 roku. Start biegu planowany jest na godz. 14.00, zaś uczestnicy marszu wystartują ok. godz. 14.10. Sekretariat zawodów czynny będzie od godz. 13.00 w sali sportowej Zespołu Szkół w Postominie.

Ideą biegu i marszu jest promowanie zdrowego trybu życia i zwrócenie uwagi na problem cukrzycy w Polsce.

Bieg i marsz nie będzie łatwy ze względu na panujące warunki atmosferyczne. Zalegająca pokrywa śnieżna, gruba warstwa lodu i mróz na pewno nie sprzyjają bieganiu i chodzeniu. Jednakże liczymy na to, że przez samą swoją obecność, a nie wynik – zawodnicy wesprą tę wspaniałą akcję.

Trasa biegu i marszu nie będzie specjalnie przygotowywana. Liczymy na Państwa wyrozumiałość, dobry humor, kolorowe przebrania i wsparcie prozdrowotnej idei. Biegacze pobiegną (może na nartach lub łyżwach J) spod sali sportowej Zespołu Szkół przez zajezdnię autobusową, dalej chodnikiem wokół stadionu im. Z. Galka i dalej do parkingu przy sali. Planujemy 2-krotne pokonanie trasy, licząc na to, że kibice i wszyscy chętni dołączą się do zawodników, truchtając wraz z nimi.

Uczestnicy marszu Nordic Walking przejdą chodnikami i drogami śródpolnymi w okolicach Postomina.

Po zakończeniu biegu i marszu (ok. godz. 15.00) planowany jest ciepły posiłek oraz podsumowanie akcji i uroczyste podsumowanie biegowego Grand Prix mieszkańców Gminy Postomino i członków klubu biegacza „Bryza”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Imprezy biegowe, Inne wydarzenia, Nordic Walking, Sport i rekreacja, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.