3 Bieg „Policz się z cukrzycą” odbył się w Postominie w ramach WOŚP

 

Postomiński Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz 3 zorganizował Bieg w ramach akcji „Policz się z cukrzycą”. Cukrzycowe bieganie odbyło się w trakcie XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w dniu 8 stycznia 2012 roku.

24 zawodników i zawodniczek pokonało 2,5 kmdystans, którego start i meta zlokalizowane były na terenie Stadionu im. Zbigniewa Galka w Postominie. Bieg nie był łatwy ze względu na panujące warunki atmosferyczne – opady deszczu i rozmokłe drogi nie zraziły jednak chętnych do włączenia się do akcji. Okazjonalne pomarańczowe koszulki i uśmiechy na twarzach zawodników wspaniale promowały ideę biegu, którą było promowanie zdrowego trybu życia i zwrócenie uwagi na problem cukrzycy w Polsce.

Mimo, że bieg był co do zasady rekreacyjny jednak wyłoniono zwycięzców. Wśród kobiet najszybciej trasę pokonała Edyta Szczygielska – reprezentantka KS Olszewski i synowie ze Sławnoa, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Sławnie. Najszybszym wśród mężczyzn okazał się Mariusz Borychowski, reprezentant KB Tupot Ustka.

Na trasie pojawili się także: Janusz Bojkowski – Wójt Gminy Postomino, Zbigniew Jakuszczonek – Radny Rady Gminy Sławno, Bogdan Szlawski – Dyrektor Agencji Mienia Gminnego i Spraw Publicznych w Postominie i Maciej Pominkiewicz – Szef Postomińskiego Sztabu WOŚP, reprezentanci KB Bryza Postomino, którzy włączyli się do akcji „Policz się z cukrzycą”.

Zawodnicy i zawodniczki biorący udział w biegu to nie tylko postomińscy biegacze. Do akcji włączyli się sportowcy ze Sławna, Ustki, Słupska, Lęborka, Kurowa, Korzybia, Bukowca, Radosławia i Malechowa.

Sędzią głównym biegu był Kazimierz Gąsiorowski, a pomocniczym Zdzisław Ludwikowski.

Pełne wyniki 3 Postomińskiego Biegu „Policz się z cukrzycą”

Wszyscy zawodnicy podczas podsumowania akcji na terenie CKiS Postomino otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy okolicznościowe puchary.

Za symboliczny grosik do puszki wolontariuszy WOŚP zawodnicy mogli spróbować ogniowej grochówki przygotowanej przez OSP Wilkowice, napoi, słodkich ciast i pysznego domowego chleba ze smalcem serwowanych przez Stowarzyszenie na rzecz rozwoju i aktywności Pieńkowo-Pieńkówko „Razem Lepiej” albo pieczonej na ogniu kiełbaski. Mogli też zbadać poziom cukru we krwi.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w akcji „Policz się z cukrzycą” i zapraszamy za rok.

A. Czarnuch

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Imprezy biegowe, Inne wydarzenia, Sport i rekreacja, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.