82 dni do jarosławieckiego święta

Ubiegłoroczny, jubileuszowy XX Międzynarodowy Bieg po Plaży „Jarosławiec 2010” przyniósł kolejny organizacyjny sukces w postaci Certyfikatu „Złotego Biegu”, został także imprezą Sportową 2010 roku na Pomorzu Środkowym.

Te wyróżnienia szczególnie nas motywują do organizacji kolejnych edycji tego, znanego już w kraju i za granicą biegowego przedsięwzięcia, w którym na starcie stają zawodnicy profesjonalni i amatorzy.

Biegacze przekonali się, że bieganie w Jarosławcu po tak nietypowych nawierzchniach jak plażowy piasek na odcinku ok. 7 km, nie jest tak ekstremalnie ciężkie.

Organizatorem tegorocznego, XXI Międzynarodowego Biegu po Plaży, który odbędzie się 3 lipca 2011 r. jest Centrum Kultury i Sportu w Postominie a dyrektorem biegu jest Agnieszka Czarnuch – dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Postominie. Jak zwykle nad całością zadania czuwa nieoceniony Zdzisław Ludwikowski, pomysłodawca i organizator wszystkich dotychczasowych edycji biegu.

Patronat nad biegiem dotychczas przyjął Janusz Bojkowski – Wójt Gminy Postomino, Jan Krawczuk – Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego oraz Polski Związek Lekkiej Atletyki.

Tradycyjnie jarosławieckie bieganie o godz. 9.00 rozpocznie młodzież, która będzie rywalizować w XXI Ogólnopolskich Biegach Młodzieżowych „Powitanie Lata 2011” na dystansach: 500, 1000 i 2000 m.

O godz. 10.15 na dystansie 2000 m rywalizować będą m.in.: wójtowie, burmistrzowie, radni, pracownicy samorządowi w XVI Ogólnopolskim Biegu Samorządowym „Bursztyn Jarosławca”.

O godz. 11.00 na 15-to kilometrową trasę wyruszą uczestnicy XXI Międzynarodowego Biegu po Plaży „Jarosławiec 2011”. Według dotychczasowych ustaleń i prognoz trasa biegu ulega zmianie. W skutek osunięć zboczy jarosławieckiego klifu na betonowej opasce widoczne są liczne spękania oraz osunięcia gwiazdobloków. Masy osuwającej się ziemi blokują z kolei trasę przy opasce. Odcinek ten najprawdopodobniej zostanie wyłączony z trasy biegu, chyba że przeprowadzone zostaną tam wcześniej prace stabilizujące urwisko.

W biegu zaplanowano nagrody dla pierwszych 15 kobiet i mężczyzn (finansowe lub rzeczowe) oraz za pierwsze 3 miejsca w kategoriach wiekowych co 10 lat (rzeczowe). Dodatkowo prowadzona będzie klasyfikacja policjantów, strażaków, funkcjonariuszy straży granicznej, pracowników samorządowych, zawodników z terenu Powiatu Sławieńskiego i zawodników z terenu Gminy Postomino. Dodatkowo zaplanowano losowanie upominków pośród wszystkich uczestników biegu.

Zapisy rozpoczną się w sobotę, 2 lipca 2011 r. w godz. od 18.00 do 21.00 i będą kontynuowane w niedzielę, 3 lipca 2011 r. od godz. 7.00 do 10.30. Biuro zawodów tradycyjnie umiejscowione będzie w Sali sportowej Zespołu Szkół w Jarosławcu. Wpisowe do biegu wynosi 20 zł i będzie płatne w Biurze Zawodów, przy odbiorze numeru startowego. Oczywiście uruchomiono zapisy internetowe, do których gorąco zachęcamy, za pośrednictwem strony www.maratonypolskie,pl i www.ckis.postomino.pl.

Zakwaterowanie zawodników we własnym zakresie (hotele, pensjonaty ośrodki wczasowe, kwatery prywatne na terenie Jarosławca). Na mecie każdy otrzyma dyplom, medal, plecak z pakietem sponsorskim. Na wszystkich biegaczy czekać będzie ciepły posiłek i kufelek piwa.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem Biegu i do zobaczenia latem w słonecznym Jarosławcu.

XXI Międzynarodowy Bieg po Plaży JAROSŁAWIEC 2011 – REGULAMIN

XVI Ogólnopolski Bieg Samorządowy BURSZTYN JAROSŁAWCA 2011 – REGULAMIN – str. 1

XVI Ogólnopolski Bieg Samorządowy BURSZTYN JAROSŁAWCA 2011 – REGULAMIN – str. 2

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Imprezy biegowe, Inne wydarzenia, Międzynarodowy Bieg Po Plaży, Sport i rekreacja i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.