Activ Days z postomińskimi rowerzystami

W dniu 28 października 2012 r. kilkuosobowa grupa przedstawicieli Klubu Miłośników Turystyki Rowerowej „Marysieńka” z Postomina wybrała się do Kobylnicy, aby pogłębić tajniki akcji „Activ Days” – choć nie było łatwo. Tego dnia pogoda nie była skora do rekreacji, gdyż poranny szron na samochodach i zimne powietrze nie zachęcało do wyjazdu na rajd. A jednak o godzinie 10.30 wyruszyliśmy na rajd rowerowy do Kobylnicy.

Przygoda zaczęła się od włożenia rowerów „na pakę” samochodu – i tak dojechaliśmy na plac Zespołu Szkół w Kobylnicy. Na miejscu okazało się, że już 70 osób zapisało się do udziału w grze terenowej.

Start i meta zlokalizowane były przy Szkole Podstawowej w Kobylnicy. Trasa prowadziła ze szkoły przez las i most drewniany w Łosinie do do Wydziału Humanistycznego Akademii Pomorskiej w Słupsku. Powrót był tą samą trasą lub jeśli ktoś zaliczył wszystkie zadania po drodze mógł wrócić przez Słupsk. Ogólnie do pokonania było 22 km.

Na trasie trzeba było wykonać 6 zadań. W samym lesie zorganizowane były 3 zadania zręcznościowe, które trzeba było wykonań bezbłędnie i na czas, a były to: budowanie mostu na rzece, przejście po skrzynkach oraz strzelanie z łuku.

W holu Akademii Pomorskiej pracownicy uczelni przygotowali zadania z chemii i biologii. Musieliśmy rozpoznać: głosy ptaków, pasożyty pod mikroskopem, liście drzew oraz czynniki chemiczne i „wypuścić Gina z butelki”.

W grze udział wzięło 16 zespołów. Oprócz dorosłych większość to dzieci ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum z Kobylnicy, Szkoły Podstawowej nr 7 i Gimnazjum nr 6 ze Słupska.

Jak się później okazało nie wiek i sprawność, a strategia i współpraca decydują o najlepszym wyniku o czym może świadczyć fakt, że drużyna „Marysieńki” zajęła III punktowane i nagradzane miejsce.

Uczestnikami rajdu byli: Irena Owsiuk, Irena Szost, Krystyna Zielonka oraz Oskar, Kacper i Maria Lech-Szajner.

Najlepsi do zespól ze SP 7 – uczniowie 5 klasy, którzy pokonali wszystkich pozostałych uczestników.

Na zakończenie wszyscy razem mogliśmy poczęstować się przepysznymi łazankami.

Dziękujemy aktywnym z Kobylnicy za zaproszenie na tak ciekawy, choć bardzo długi rajd jak na tą porę roku.

Więcej zdjęć można obejrzeć na stronie www.activedays.pl

Warto uczyć się i poznawać okolice choć by ktoś powiedział iż, się ja zna a to wcale nie jest tak do końca. Ciekawe i warte odwiedzenia i poznania miejsca i trasy są wokół nas trzeba tylko wyjść i je zwiedzić.

Zapraszamy też na ostatni rajd rowerowy podsumowujący tegoroczne Rajdy na terenie Gminy Postomino już w najbliższą niedzielę – 11 listopada 2012 r. Start o godz. 11.30 z Ronina do Kanina. W świetlicy wiejskiej podsumujemy rajdy i wręczymy statuetki „AKTYWNEGO ROWERZYSTY”, a jak pogoda dopisze to wyruszymy na ognisko.

M. Lech-Szajner

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Rajdy rowerowe, Sport i rekreacja, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.