Biegacze „Bryzy” na Półmaratonie Słowaka

Na VI PGNiG Półmaraton Słowaka do Grodziska Wielkopolskiego, by wystartować i podpatrywać organizację jednej z najlepiej ocenianych imprez biegowych w kraju udali się Bogdan Szlawski i Maciej Pominkiewicz, reprezentanci postomińskiego Klubu Biegacza „Bryza”. Po powrocie mówią jednym głosem, że to, czego byli świadkami w Grodzisku Wielkopolskim przekracza wyobrażenia o tym, jak może być zorganizowana impreza idealna. Nawet najbardziej zatwardziali poszukiwacze wpadek organizacyjnych musieli odejść ze spuszczonymi głowami.

W biegu wystartowało ponad 2.300 biegaczy i biegaczek z czego tylko 2.060 uczestników przekroczyło linię mety. Mimo bardzo urokliwej trasy, na której było mnóstwo kibiców, zespołów muzycznych, strażaków polewających wodą temperatura przekraczała 30°C, co sprawiło, że wielu zawodników nie ukończyło biegu.

„Bardzo ciężko się biegało” – mówią postomińscy zawodnicy, a uzyskane czasy były gorsze od zaplanowanych.

Cieszy jednak wysoka pozycja Macieja Pominkiewicza – 215 miejsce (209 wśród mężczyzn) z czasem 1:35,04. Maciej zajął 32 miejsce w swojej kategorii wiekowej M30.

Jako 1282 na mecie zameldował się Bogdan Szlawski uzyskując czas 2:00:51. Bogdan uplasował się na miejscu 1184 wśród mężczyzn i 94 miejscu w kat. wiekowej M50.

Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy kolejnych, równie udanych startów.

Z. Ludwikowski

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Imprezy biegowe, Inne wydarzenia, Klub Biegacza "Bryza", Sport i rekreacja, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.