Biegacze postomińskiej „BRYZY” pobiegli w Kołobrzegu, zdobyli punkty w ramach Grand Prix

Powiedzenie „ruch to zdrowie” słyszałeś nieraz, ale jeśli nie zastosowałeś się do tej rady dobrze wiesz, że choć może banalne jest to, jednak myśl jest jak najbardziej prawdziwa. Ruszając się dotleniasz organizm, usprawniasz mięśnie, stawy, spowalniasz procesy starzenia. Mamy do wyboru wiele form aktywności ruchowej, bez względu na wiek. Zobacz, co robią członkowie Klubu Biegacza „BRYZA” Postomino.

Zimę witali Biegiem Mikołajkowym, Nowy Rok biegiem plażą Jarosławiec-Darłówko, a 18 marca 2012 r. dziesięcioosobowa grupa stanęła w Kołobrzegu na starcie XXVI Międzynarodowego Biegu Zaślubin z Morzem okazji uczczenia 67 rocznicy zakończenia walk o Kołobrzeg.

Nad Kołobrzegiem od rana wisiała gęsta mgła, bezwietrznie, miejscami na trasie parno, od morza powiew lekkiego wiaterku, który tym razem był sprzymierzeńcem grupy 720 biegaczy, którzy punktualnie o godzinie 12.00 zaczęli zmagania z nową trasą i swoimi słabościami.

Dla większości startujących było otwarcie sezonu biegowego. Na uzyskany wynik składało się treningowe „przepracowanie” sezonu biegowego.

Ton rywalizacji nadawali zawodnicy zza wschodniej granicy, którzy po zaciętej walce po 3-krotnym przebiegnięciu pięciokilometrowej pętli, miedzy sobą rozdzielali cztery pierwsze miejsca. Zwyciężył Okseniuk Sergii z Ukrainy, uzyskując czas 45,45 min.

Podobnie wśród kobiet, których na linii startu stanęło aż 119. Dwa pierwsze miejsca należały do zawodniczek ze wschodu, gdzie Rosjanka Nadezda Trilinskaya uzyskała czas 56.19 min.

My też mieliśmy powody do radości w postaci uzyskania 18 miejsca przez Grzegorza Antosika, który stoczył zaciętą walkę na ostatnich metrach z Witoldem Mierzwą z Darłowa o miano najlepszego zawodnika z powiatu sławieńskiego. O jedną sekundę lepszym był Grzegorz Antosik uzyskując czas 56,18 min, co dało mu 1 miejsce w kategorii wiekowej 35 lat.

Pozostali postomińscy biegacze linię mety minęli na miejscach:
39. Maciej Pominkiewicz – 58,28 min
273. Dawid Ciesielski – 1,10:07 godz.
287. Zbigniew Jakunczonek – 1,10:10 godz.
440. Daniel Pakos – 1,17.24 godz.
445. Bogdan Szlawski – 1,17.47 godz.
494. Janusz Bojkowski – 1,19.20 godz.
596. Jacek Antosik – 1,24.00 godz.
640. Janusz Sowiński – 1,27.31 godz.
663. Aneta Szostek – 1,30.36. godz.

Dla Anety Szostek było to wielkie biegowe „przetarcie” po dłuższej przerwie. Dzielnie zniosła próbę biegową. Od biegających kolegów uzyskała wiele rad. Życząc jej – woli walki, wylania wiele potu pokonując biegowe trasy – została powitana w Klubie.

Podczas biegu przeprowadzona była klasyfikacja biegaczy morsów, gdzie 1 miejsce zajął, otrzymując okolicznościowy puchar Grzegorz Antosik. Na pozostałych miejscach znaleźli się reprezentanci Postomińskiego Klubu Morsów „Wiking”: