Biegali cały rok w ramach Grand Prix

3 grudnia 2011 r. odbył się ostatni z 9-ciu zaplanowanych w tym roku biegów punktowanych w ramach Otwartego Biegowego GRAND PRIX mieszkańców Gminy Postomino i Klubu Biegacza „Bryza” z okazji 20. rocznicy wspólnego biegania.

Na starcie XI Ogólnopolskiego Biegu Mikołajkowego „Powitanie zimy 2011” stanęło 15 reprezentantów gminy Postomino, a wśród nich byli członkowie sekcji lekkoatletycznej UKS „Wieża” Postomino, członkowie Klubu Biegacza „Bryza” Postomino oraz mieszkańcy gminy. Wśród nich były 2 kobiety.

Swój pierwszy start biegowy w ramach Grand Prix zaliczyli: Wójt Gminy Postomino – Janusz Bojkowski oraz Krystian Bonowicz – Królewo (UKS „Wieża”), Przemysław Kurkul – Pieszcz, Aneta Szostek – Tyń i Małgorzata Cieplik-Pominkiewicz – Postomino.

W klasyfikacji open mężczyzn zwyciężył Piotr Drwal z Ustki z czasem 18,34 min., zaś wśród kobiet najlepszą byłą Kamila Pobłocka z Lęborka z czasem 23,05 min.

Najlepszy postomiński biegacz – Grzegorz Antosik, reprezentant „Bryzy” uplasował się na 8 miejscu z czasem 20,47 min. Tuż za nim znalazł się młody biegacz sekcji LA UKS „Wieża” – Andrzej Krajewski, z czasem 20,50 min. Jako 14-ty linię mety przekroczył Maciej Pominkiewicz (czas: 21,49 min.), zaś 25 lokatę wśród mężczyzn zajął Tomasz Szopiński (26 na mecie z czasem 23,26 min.). Dawid Ciesielski minął metę jako 35 zawodnik zajmując tym samym 34 miejsce w klasyfikacji mężczyzn, uzyskując czas: 24,56 min. Hubert Figurski przybiegł na metę z czasem 25,48 min. jako 47 biegacz, zajmując 43 miejsce w klasyfikacji mężczyzn. Z kolei Tomasz Salabura osiągnął czas 26,13 min i zajął 47 miejsce (52 na mecie). Okazał się lepszy od Krystiana Bonowicza z UKS „Wieża” o 19 s. Krystian zajął miejsce 50 w klasyfikacji mężczyzn. Młody biegacz – Przemysław Kurkul osiągnął czas 26,34 i był o 2 sekundy gorszy od Krystiana. Tym samym zajął 52 miejsce w klasyfikacji. Biegacz „Bryzy” – Maciej Januszewski przekroczył linie mety na 62 pozycji i tym samym zajął 55 miejsce wśród panów z czasem 27,08 min. O niespełna 2 minuty gorszy czas uzyskał Janusz Bojkowski – Wójt Gminy Postomino, który zaliczył swój debiut biegowy w Jarosławcu i pokonał dystans 6.000 m w czasie 28,56 min zajmując 75 lokatę wśród panów. Nieco gorzej wypadł Bogdan Szlawski – dyrektor Agencji Mienia Gminnego i Spraw Publicznych w Postominie. Na mecie zameldował się jako 96 zawodnik i znalazł się na 86 miejscu wśród mężczyzn z czasem 30,41 min. Janusz Sowiński uzyskał czas 31,56 min. i zajął 91 miejsce w klasyfikacji mężczyzn.

Nie zaliczono startu Jacka Antosika – reprezentanta „Bryzy”, który nie dopełnił formalności i nie uzyskał numeru startowego, a mimo to przebiegł trasę.

Najlepiej wśród startujących 24 kobiet wypadła debiutująca w Grand Prix Aneta Szostek z Tynia. Minęła metę na 108 pozycji z czasem 33,02 min. Tym samym zajęła 14 miejsce w klasyfikacji kobiet. Na 22 miejscu wśród kobiet znalazła się kolejna debiutantka – Małgorzata Cieplik-Pominkiewicz, która uzyskała czas 37,43 min.

W klasyfikacji ogólnej Otwartego Biegowego GRAND PRIX mieszkańców Gminy Postomino i Klubu Biegacza „Bryza” z okazji 20. rocznicy wspólnego biegania zaszły niewielkie zmiany. Zawodnicy z miejsc I-IV pozostali bez zmian.

Na pozycji lidera pozostaje Grzegorz Antosik (156 pkt.), 2. miejsce zajmuje Dawid Ciesielski (134 pkt.), a 3. Janusz Sowiński (103 pkt.). Miejsce 4. zajmuje nadal Tomasz Salabura (85 pkt.). Na miejsce 5. z 6. awansował Maciej Pominkiewicz (75 pkt.), a na miejsce 6. z 5. spadł Maciej Januszewski (71 pkt.). Na miejscu 7. utrzymał się Stanisław Oszmiański (54 pkt), zaś na miejsce 8. z 10. awansował Bogdan Szlawski (48 pkt.). Zbigniew Jakuszczonek spadł w klasyfikacji o 1 miejsce z 8. na 9., tak jak pierwsza kobieta w klasyfikacji – Ewa Brzostowska (41 pkt.) z 9. na 10. i Damian Gałkowski (39 pkt.) z 10. na 11. miejsce. Z miejsca 14. na miejsce 11. awansował Andrzej Krajewski (39 pkt.). Z kolei w związku z niezaliczeniem ostatniego startu Jacek Antosik spadł z miejsca 12. na 13. (35 pkt.). Spory awans zanotowali Tomasz Szopiński (miejsce 14. z 20. – 33 pkt.) i Hubert Figurski (miejsce 15. z 24. – 29 pkt.). Debiutanci w klasyfikacji Grand Prix zajmują następujące miejsca: Krystian Bonowicz – miejsce 26., Przemysław Kurkul – miejsce 28., Janusz Bojkowski – miejsce 39., Aneta Szostek – miejsce 40. i Małgorzta Cieplik-Pominkiewicz – miejsce 42.

KOŃCOWA KLASYFIKACJA Otwartego Biegowego GRAND PRIX mieszkańców Gminy Postomino i Klubu Biegacza „Bryza” z okazji 20. rocznicy wspólnego biegania.

W tegorocznej edycji Grand Prix sklasyfikowano łącznie 82 zawodników. Większość (65 osób) zaliczyła tylko jeden start w branych do klasyfikacji biegach.

We wszystkich 9-ciu biegach wystartował niezmordowany Janusz Sowiński. Aż 8 razy startowali dwaj biegacze – Grzegorz Antosik i Dawid Ciesielski. Po 5 startów zaliczyli: Tomasz Salabura i Maciej Januszewski. Aż 5-ciu zawodników wystartowało 4 razy. Byli to: Maciej Pomikiewicz, Stanisław Oszmiański, Bogdan Szlawski, Ewa Brzostowska i Jacek Antosik.

Oficjalne podsumowanie biegowego Otwartego Biegowego GRAND PRIX mieszkańców Gminy Postomino i Klubu Biegacza „Bryza” z okazji 20. rocznicy wspólnego biegania odbędzie się 8 stycznia 2012 r. podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji zorganizowany zostanie też bieg i marsz Nordic Walking pod hasłem „Policz się z cukrzycą”. Więcej informacji wkrótce.

Agnieszka Czarnuch

Ten wpis został opublikowany w kategorii Biegowe Grand Prix Gminy Postomino, CKIS Postomino, Imprezy biegowe, Inne wydarzenia, Sport i rekreacja, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.