Tancerze „breka” z pucharami

W dniu 31 stycznia 2013 roku w Sławieńskim Domu Kultury odbył się Karnawałowy Turniej Tańca Break Dance. Gminę Postomino reprezentowała grupa TEAM POSTOMINO z Centrum Kultury i Sportu w Postominie. W turnieju uczestniczyło około 40 tancerzy i tancerek, a z Postomina przybyło ich aż 12. Turniej rozegrany został w 5 kategoriach wiekowych.

W kategorii do lat 9 wystąpił Igor Michalak i zajął III miejsce.

W kategorii do lat 12 nieudało się nikomu wywalczyć pucharowego miejsca, a swoje talenty taneczne prezentowali: Wiktor Michalski, Radosław Brzeziński, Tomasz Brzyszcz i Bartłomiej Meronk. Trzymamy kciuki w następnych poczynaniach.

W kategorii do lat 15 w zmaganiach uczestniczyli: Rafal Zadka, Przemysław i Patryk Brzezińscy, Sławomir Piasecki oraz Jacek Bryl. Po zaciętej walce do półfinału zakwalifikowali się: Jacek Bryl i Sławek Piasecki. W ostatnich rozgrywkach tanecznych okazało się iż III miejsce zajął Jacek Bryl a I miejsce wywalczył Sławomir Piasecki.

W kategorii pow. 15 lat wraz z chłopcami rywalizowały dwie dziewczyny, a wśród nich Patrycja Kwiatkowska, reprezentująca Postomino. W pierwszej rundzie Patrycja miała dwie dogrywki i po walce z Adrianem wygrała i zakwalifikowała się do półfinału walcząc o III miejsce. W półfinałach rywalizowała ze swoją koleżanka z klubu i po zaciętej walce zajęła ostatecznie IV miejsce.

W kategorii b-girl battle – rywalizowało 8 dziewcząt, wśród których była Maja Augustyniak. Tym razem nie zajęła pucharowego miejsca, ale trzymamy kciuki za kolejne „starcia”.

Zawody sędziowali Robert „Golo” Goleń i Krzysztof „Grzybek” Grzybowski, zaś imprezę prowadził Marcin  Grzybowski.

„Maskotką” tegorocznego turnieju został Przemek Brzeziński za fenomenalny, nietypowy i oryginalny styl tańca oraz dużo energii na scenie.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałej formy oraz wytrwałości i życzymy dalszych sukcesów.

M. Lech-Szajner

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Kultura, Taniec. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.