Cheerleaders Show i Miss Cheearleaders Camp w Jarosławcu

 

W sobotni wieczór 22 sierpnia na letniej scenie przy Punkcie Informacji Turystycznej było bardzo kolorowo i gwarno. To wszystko za sprawą IV Bałtyckiego Turnieju Pokazowego „Cheerleaders Show” i Wyborów Miss Cheerleaders Camp „Jarosławiec 2010”.

Podobnie jak w roku ubiegłym w dniach 15-26 sierpnia br. w Jarosławcu miał miejsce „Cheerleaders Camp” – obóz szkoleniowy zespołów cheerleaders z całej Polski. Młode tancerki ćwiczyły pod okiem znanych instruktorów:

  • Izy Grabowskiej (fitness, aerobic, skoki cheerleaders – Cheerleaders Maxi)
  • Rafała „TITO” Kryla (fancy new style – Szkoła Tańca „Tito” w Tychach, finalista programu „You Can Dance”)
  • Eweliny Kubot (jazz – Kielecki Teatr Tańca)
  • Bartłomieja Łąckiego (jazz, disco – Kielecki Teatr Tańca)
  • Bartłomieja Penkali (funky, disco – Prezes Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders – Kielce)
  • Anny Quibell (balet – Midlands Academy of Dance and Drama – Anglia)
  • Justyny Szlufik (jazz, modern jazz, broadway jazz, musical dance, choreografia – Kielecki Teatr Tańca)
  • Kamili Zalewskiej (comercial, choreografia – Midlands Academy of Dance and Drama – Anglia)

Efektem obozowej, tanecznej pracy był Turniej Pokazowy w którym wzięły udział wszystkie trenujące zespoły cheerleaders m.in.: ze Słupska, Chorzowa, Kielc.

Jednakże pokazom przyświecał też szczytny cel. Założeniem organizatorów było, że wszyscy widzowie przyniosą „czyste” zeszyty i inne przybory szkolne, które stanowić będą jak gdyby bilet wstępu na występy.

Artykuły szkolne zbierane były przez uśmiechnięte tancerki, a wszyscy darczyńcy otrzymywali ufundowane przez Algidę lody.

Zebrane przybory szkolne przekazane zostały Zespołowi Szkół w Jarosławcu, a wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego trafią do pierwszaków szkoły podstawowej.

Ponad 1,5-godzinne show przeplatane było konkursami dla publiczności i wyborami Miss Cheearleaders Camp. Rozdano także 1000 lodów ufundowanych przez Algidę.

Na zakończenie pokazów, przy delikatnych opadach deszczu Zastępca Wójta Gminy Postomino – Adam Drapała wraz z organizatorem obozu, prowadzącym pokaz, Prezesem Słupskiego Stowarzyszenia Tańca Sportowego „Cheerleaders Maxi” – Kordianem Zalewskim i dyrektorem Centrum Kultury i Sportu w Postominie – Agnieszką Czarnuch wręczyli wszystkim zespołom pamiątkowe statuetki i drobiazgi ufundowane przez gminę.

Mimo opadów deszczu gorąca atmosfera pokazu, zwinność dziewcząt i głośna muzyka sprawiła, że widzowie niechętnie rozchodzili się do swoich domów.

Kolejny Turniej Pokazowy już za rok. Zapraszamy.

A.Cz.

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Kultura, Sport i rekreacja, Taniec i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.