Dawid na Mistrzostwach Świata

Zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „Czarni” Pieszcz – Dawid Mazurek (lat 15), jest uczniem drugiej klasy gimnazjum w Pieszczu i będzie reprezentował Polskę oraz UKS „Czarni” Pieszcz na XI Mistrzostwach Świata Modeli Żaglowych w Austrii w klasach F5-E i F5-M, w kategorii junior. Mistrzostwa odbędą się w Linz – Pichlingersee w Austrii w dniach od 16 do 29 kwietnia 2011.

Na mistrzostwa zakwalifikowało się 96 zawodników z 17 krajów: Australia, Bułgaria, Chiny, Niemcy, Francja, Austria, Holandia, Rosja, Czechy, Słowacja, Węgry, Polska, Rumunia, Szwajcaria, Włochy, Ukraina, Białoruś.

Dawid ma szansę na zdobycie miejsca w pierwszej piątce. Są to dla niego pierwsze zawody tak wysokiej rangi ale wierzy, że zdobyte umiejętności na zgrupowaniu kadry narodowej i dopracowane modele pod okiem instruktora – Grzegorza Kukowskiego pozwolą zająć jak najlepsze miejsce.

Dawid posiada model klasy F5-E (E-ein meter), klasa jednego metra tzn, że kadłub wraz z  obijaczem nie może przekroczyć 100 cm długości. Model posiada trzy komplety wymiennych żagli, w razie zmiany siły wiatru.

Życzymy pomyślnych wiatrów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Sport i rekreacja i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.