Dwukrotny start Festiwalu Tańca „Tańczyć każdy może”

Tegoroczny Festiwal Tańca „Tańczyć każdy może” miał podwójny „debiut” na letniej scenie w Jarosławcu. W dniu 22 sierpnia 2010 r. (niedziela) rozpoczęła się pierwsza odsłona festiwalu. Na letniej scenie w tym dniu zaprezentowała się tylko pierwsza, najmłodsza grupa tancerzy w wieku 6-9 lat. W czasie gdy na scenie występ rozpoczęła grupa „NASA” z Koszalina zerwał się wiatr i zaczął padać deszcz. Ściana deszczu przerwała festiwal tańca. Organizatorzy postanowili przenieść festiwal na 26 sierpnia 2010 r. (czwartek).

Do udziału w niedzielnym festiwalu zgłoszonych było 28 osób w trzech kategoriach wiekowych, byli to soliści, duety oraz zespoły. Jurorami niedzielnego festiwalu byli: Kamila Zalewska – studentka III roku teatru muzycznego w Anglii, Krystyna Gąsiorowska – nauczyciel Zespołu Szkól w Postominie, choreograf, menedżer zespołu DYG, DYG 2 i postomińskich mażoretek oraz Kordian Zalewski – menedżer i trener grupy „Cheerleaders MAXI Energia” oraz sędzia cheerleaders z europejskimi uprawnieniami.

W czwartkowy wieczór, 26 sierpnia 2010 r. o godz. 19.00 na scenie w Jarosławcu odbyła się kolejna odsłona Festiwalu Tańca „Tańczyć każdy może”. W festiwalu udział wzięli soliści, duety oraz zespoły taneczne. Festiwal rozegrany został w dwóch kategoriach wiekowych: 6-9 lat i 10-13 lat.

W pierwszej, najmłodszej kategorii wiekowej uczestniczyli: Wiktoria Salwowska z Pieńkowa, Natasza Kwiatkowska z Poznania oraz duet – Szymon i Martyna Wieczorek ze Zgierza.

W drugiej kategorii wiekowej wystąpili: Ignacy Bludnik z Długołęki, Krystian Łyjak z Chudaczewa, Szymon Wieczorek ze Zgierza, duet „TYRYSEK”: Eliza Gerlach i Natalia Małek, mieszkanki Sławna oraz 12 osobowy zespół Break Dance z Postomina w składzie: Damian Andrik z Pieńkowa, Kamil Gąbka z Pieńkowa, Błażej Kasica z Ronina, Kamil Żur z Pieńkowa, Kacper Woźny z Cudaczewa , Patryk Salwowski z Pieńkowa, Bartłomiej Meronk z Chudaczewa, Remigiusz Kurek z Chudaczewa, Artur Kłos z Chudaczewa, Krystian Łyjak z Chudaczewa oraz Paweł i Michał Kmieciak z Pieńkowa. Chłopcy razem zaczęli tańczyć od 10 sierpnia br. Zajęcia zorganizowano w Centrum Kultury i Sportu w Postominie w ramach projektu realizowanego ze środków PPWOW. Swoje taneczne talenty dosłownie po kilu godzinach nauki chłopcy byli w stanie zaprezentować publiczności.

Jurorami czwartkowego festiwalu byli: Krystyna Gąsiorowska – nauczyciel Zespołu Szkól w Postominie, choreograf, menedżer zespołu DYG, DYG 2 i postomińskich mażoretek oraz Marcin Grzybowski – trzykrotny Mistrz Polski w formacji Break Dance, dwukrotny reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata w Bremen, choreograf i instruktor grup Break Dance w Słowinie, Sławnie, Darłowie, Postominie, Koszalinie i Bobolicach. Marcin Grzybowski pokazał także kilka kroków tańca break dance, a między konkursowymi występami dzieci i młodzieży odbywały się na scenie różnego rodzaju konkursy z nagrodami z wiedzy o gminie Postomino i Jarosławcu, które prowadziła Maria Lech-Szajner.

Jury tegorocznego festiwalu tańca uznało, iż wyróżnieni zostaną wszyscy uczestnicy festiwalu. Otrzymali oni dyplomy oraz upominki festiwalowe. Nagrody wręczone zostały przez Dyrektora Centrum Kultury i Sportu – Agnieszkę Czarnuch.

Tegoroczny festiwal tańca, choć „z przygodami” zakończył się pomyślnie. Centrum Kultury i Sportu w Postominie, organizator festiwalu – serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do udziału w przyszłorocznym festiwalu.

M.L.-Sz.

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Kultura, Taniec i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.