Fale do Europy w Nacmierzu

Jadwiga Czerwińska z Postomina, Ochotnicza Straż Pożarna z Nacmierza, Straż Gminna z Postomina oraz redakcje Dziennika Bałtyckiego i Obserwatora Lokalnego – to kolejni laureaci statuetki „Bałtyckiego Bociana”. Bociany Bałtyckie wręczono podczas, zorganizowanego w Nacmierzu, festynu – Gmina Postomino na Falach do Europy.

Kolejna, ósma już impreza „Gmina Postomino na falach Europy” za nami. Jak co roku dla mieszkańców gminy Postomino i gości z innych miejscowości przygotowano szereg atrakcji na festynie, który swój początek ma związany z wejściem Polski do Unii Europejskiej. W 2004 r. w regionie aż roiło się od imprez propagujących wejście do UE. Teraz, po 8 latach okazuje się, że jest to jedyna impreza która przetrwała aż tyle czasu.

W tym roku, wyjątkowo ze względu na beatyfikację Jana Pawła II, impreza odbyła się 30 kwietnia, a nie jak zwykle 1 maja.

Na scenie w Nacmierzu widzieliśmy, z programem artystycznym, uczniów postomińskich szkół. Wystąpiła też Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Postomina, Zespół Pieśni i Tańca Sławno oraz Arabeski ze Słupska. O oprawę muzyczną zadbali Tomasz Juszczyk oraz Justyna i Marek Kosmalscy ze Sławna.

Na stałe do repertuaru imprezy wszedł konkurs „Smaki Naszej Gminy” mający ocalić od zapomnienia najwspanialsze receptury „ukrywane” przez mieszkańców Gminy Postomino. Tym razem ze swoimi wyrobami wystąpili: Wioletta Lasek, Joanna Jabłońska i Agnieszka Walentynowicz (wszystkie z Królewa), Jadwiga Pakos i Marzena Feret z Wilkowic oraz Elżbieta Bosak z Pieńkówka. Laureaci konkursu wezmą udział 30 lipca w Jarmarku Pomorskim w Bytowie, w konkursie zorganizowanym przez Partnerstwo Dorzecze Słupi. Tam będą mogli powalczyć o certyfikat Zielonego Serca Pomorza. Taki certyfikat posiada już Kapela Pieńkowianie, która także wystąpiła w Nacmierzu. Następny festyn juz za rok. Zapraszamy już teraz.

Statuetka „Bałtyckiego Bociana” – laur ten przyznaje Zarząd Bałtyckiego Stowarzyszenia Agroturystycznego z Naćmierza po nominacji Komitetu Honorowego na czele, którego stoi Janusz Bojkowski, wójt gminy Postomino. Wyróżnienie przyznawane jest od ośmiu lat osobom, instytucjom, które przyczyniają się do promocji gminy Postomino oraz całego regionu.

autor: (r)
źródło: obserwatorlokalny.pl
zdjęcia: S. Zawada, A. Czarnuch

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Kultura, Śpiew, Sztuka, Taniec i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.