Festiwal Tańca przerwany przez deszcz

W niedzielne popołudnie, 22 sierpnia 2010 r. na letniej scenie w Jarosławcu odbył się III Festiwal Tańca „TAŃCZYĆ KAŻDY MOŻE”. Do tegorocznego festiwalu zgłosiło się 8 solistów, 5 duetów i 2 zespoły. Uczestnicy festiwalu zostali przyporządkowani do 3 kategorii wiekowych: 6-9 lat, 10-13 lat i 14-16 lat.

O godz. 15.15 rozpoczął się festiwal. Na scenie zadebiutowali tancerze w wieku 6-9 lat. Niestety nagle zerwał się okropny wiatr, a w tym czasie na scenie swój występ rozpoczęła grupa break dance „N.A.S.A.” (tłum. „Miażdżący Atak Północnych Lotników”) z Koszalina. Grupa ta to Mistrzowie Polski w tańcu Break Dance.

Pogoda nie była sprzymierzeńcem festiwalu, zerwała się okropna nawałnica a deszcz padał ogromnymi kroplami wprost na tancerzy. W ogromnych porywach wiatru, „ściana deszczu” zalała całą scenę. Akustycy wyłączyli nagłośnienie, gdyż za deszczem nadeszła znikąd straszliwa burza z piorunami. Przygotowane dyplomy, scenariusz i  zgłoszenia zmoczył rzęsisty deszcz. Publiczność skryła się w sklepikach lub pod drzewami. Przemoknięte Jury i piszczące dzieciaczki pochowały się do Punktu Informacji Turystycznej.

Organizatorzy zdecydowali się zakończyć te „mokre” występy. Warunki jakie były nie sprzyjały kontynuacji występów dzieci, przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo uczestników.

Festiwal Tańca „TAŃCZYĆ KAŻDY MOŻE” został przeniesiony na 26 sierpnia 2010 r., godz. 19.00, letnia scena przy Punkcie Informacji Turystycznej w Jarosławcu.

Zgłoszenia złożone na I termin festiwalu pozostają w mocy, natomiast wszyscy chętni, którzy zechcą zaprezentować swoje taneczne umiejętności winni zgłosić się do PIT w Jarosławcu do dnia 25 sierpnia br. (środa) i wypełnić kartę uczestnictwa.

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Kultura, Taniec i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.