Finał Gminny Czwartków Lekkoatletycznych 2011/2012 za nami – jedziemy do Łodzi na Finał Ogólnopolski

W dniu 31 maja 2012 r. Finałem Gminnym zakończono zmagania młodych sportowców w ramach Postomińskich Czwartków Lekkoatletycznych w sezonie 2011/2012. Udział w Finale Gminnym gwarantował najlepszym zawodnikom i zawodniczkom, którzy wzięli udział w co najmniej 5-ciu wcześniejszych edycjach Czwartków LA udział w Finale Ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 22-24 czerwca w Łodzi.

Ostatniego dnia maja 2012 r. na stadionie im. Z. Galka w Postominie wystartowało łącznie 77 zawodników z 6 szkół:
- Szkoła Podstawowa w Pieszczu – 18 osób
- Szkoła Podstawowa w Staniewicach – 17 osób
- Szkoła Podstawowa w Postominie – 12 osób
- Społeczna Szkoła Podstawowa w Korlinie – 11 osób
- Szkoła Podstawowa w Jarosławcu – 9 osób
- Szkoła podstawowa w Kurowie – 10 osób

Zawodnicy zmagali się z poszczególnymi konkurencjami w swoich kategoriach wiekowych. Szczegółowe wyniki:

Bieg na dystansie 60 m

Bieg na dystansie 300 m

Bieg na dystansie 600 m dziewcząt

Skok w dal

Rzut piłką palantową

Podczas tej edycji ustanowiono 6 rekordów Czwartków Lekkoatletycznych w roku 2011/2012. Są to:

Bieg na dystansie 60 m:
- dziewczęta z rocznika 1999 – Karolina Bartoszek – SP Kurowo – 8,35 (poprawiła rekord Klaudii Białowąs – SP Postomino o 0,08 s)

Bieg na dystansie 300 m:
- dziewczęta z rocznika 1999 – Katarzyna Wojciechowska – SP Pieszcz (poprawiła rekord Anny Porożyńskiej – SP Jarosławiec o 0,08 s)

Skok w dal:
- dziewczęta z rocznika 1999 – Klaudia Białowąs – SP Postomino – 4,43 m (poprawiła własny rekord sprzed tygodnia o 15 cm)
- chłopcy z rocznika 2000 – Eryk Nowocień – SP Kurowo – 4,35 m (poprawił rekord Adriana Kujdy – SP Kurowo o 15 cm)

Rzut piłką palantową:
- dziewczęta z rocznika 1999 – Angelika Pałęcka – SP Kurowo – 40 m (poprawiła rekord Natalii Ćwiklińskiej – SP Jarosławiec o 1,5 m)
- dziewczęta z rocznika 2001 i młodsze – Dominika Zimnicka – SP Kurowo –23 m (poprawiła własny rekord o1 m)

ZWYCIĘZCY – PEŁNE WYNIKI CZWARTKÓW LA W ROKU 2011/2012

Przypominamy, że wręczenie pucharów i dyplomów dla zwycięzców odbędzie się podczas III Mityngu Biegowo-Rzutowego „Dziś w Postominie, za miesiąc w Londynie” w dniu 14 czerwca 2012 r. na stadionie im. Z. Galka w Postominie.

O start w Finale Ogólnopolskim mogą ubiegać zawodnicy, którzy wystartowali min. 5 razy w eliminacjach i w finale gminnym. Zawodnik musi wybrać jedną konkurencję, w której wystartuje w Finale Ogólnopolskim. Jeśli zawodnik znajduje się na miejscach 1-3 w dwóch konkurencjach, to w konkurencji przez niego nie wybranej zawodnik z miejsca 4 może wystartować w Finale Ogólnopolskim.

Bieg na dystansie 60 m:
rocznik 1999 – dziewczęta
1 miejsce – Klaudia Białowąs – SP Postomino – 675 pkt
2 miejsce – Karolina Bartoszek – SP Kurowo – 467 pkt
3 miejsce – Andżelika Kujawa – SP Staniewice – 387 pkt
rocznik 1999 – chłopcy
1 miejsce – Michał Gruntowicz – SP Pieszcz – 567 pkt
2 miejsce – Maciej Andrik – SP Pieszcz – 305 pkt
3 miejsce – Michał Połchowski – SP Kurowo – 257 pkt
4 miejsce – Patryk Nabłotny – 0 pkt
rocznik 2000 – dziewczęta
1 miejsce – Aleksandra Maksim – SP Postomino – 206 pkt
2 miejsce – Klaudia Bartnik – SP Jarosławiec – 157 pkt
3 miejsce – Julia Długołęcka – SP Staniewice – 100 pkt
4 miejsce – Natalja Olinyk – SP Kurowo – 29 pkt
rocznik 2000 – chłopcy
1 miejsce – Kamil Siudek – SP Staniewice – 578 pkt
2 miejsce – Adrian Kujda – SP Kurowo – 389 pkt
3 miejsce – Patryk Pasternak – SP Pieszcz – 284 pkt
4 miejsce – Aleksander Izbiński – SP Jarosławiec – 275 pkt
5 miejsce – Filip Chmera – SP Kurowo – 257 pkt
rocznik 2001 i młodsze – dziewczęta
1 miejsce – Nikola Czarnuch – SP Staniewice – 255 pkt
2 miejsce – Aleksandra Surma – SP Staniewice – 226 pkt
3 miejsce – Inga Wal – SP Staniewice – 119 pkt
4 miejsce – Dominika Zimnicka – SP Kurowo – 88 pkt
5 miejsce – Aleksandra Bosak – SP Postomino – 87 pkt
6 miejsce – Agnieszka Białowąs – SP Postomino – 85 pkt
7 miejsce – Magdalena Mazurek – SP Staniewice – 72 pkt
8 miejsce – Weronika Sawicka – SP Jarosławiec – 14 pkt
9 miejsce – Julia Lisek – SP Staniewice – 10 pkt
10 miejsce – Natalia Gąbka – SP Staniewice – 6 pkt
11 miejsce – Patrycja Pawłowska – SP Staniewice – 2 pkt
12 miejsce – Agnieszka Pszon – SP Staniewice – 0 pkt
rocznik 2001 i młodsi – chłopcy
1 miejsce – Piotr Szostek – SP Pieszcz – 331 pkt
2 miejsce – Dominik Bartoszek – SP Kurowo – 320 pkt
3 miejsce – Jakub Capar – ZSS Korlino – 246 pkt
4 miejsce – Patryk Wachałowski – SP Pieszcz – 137 pkt
5 miejsce – Jakub Kasiński – SSP Korlino – 135 pkt
6 miejsce – Marcin Olszewski – SP Kurowo – 123 pkt
7 miejsce – Wiktor Michalski – SP Postomino – 120 pkt

Bieg na dystansie 300 m:
rocznik 1999 – dziewczęta
1 miejsce – Katarzyna Wojciechowska – SP Pieszcz – 79 pkt
rocznik 1999 – chłopcy
1 miejsce – Jan Kurkul – SP Pieszcz – 219 pkt
rocznik 2000 – dziewczęta
1 miejsce – Adrianna Zielonka – SP Pieszcz – 40 pkt
rocznik 2001 i młodsze – dziewczęta
1 miejsce – Alicja Łomża – SP Pieszcz – 30 pkt
2 miejsce – Oliwia Borkowicz – SP Pieszcz – 28 pkt
3 miejsce – Amanda Zielonka – SP Pieszcz – 10 pkt

Bieg na dystansie 600 m:
rocznik 1999 – dziewczęta
1 miejsce – Agnieszka Kowal – SP Pieszcz – 157 pkt
2 miejsce – Wiktoria Swędrak – SP Pieszcz – 30 pkt

Rzut piłką palantową:
rocznik 1999 – dziewczęta
1 miejsce – Natalia Ćwiklińska – SP Jarosławiec – 457 pkt
2 miejsce – Angelika Pałęcka – SP Kurowo – 430 pkt
3 miejsce – Katarzyna Wojciechowska – SP Pieszcz – 318 pkt
4 miejsce – Wiktoria Swędrak – SP Pieszcz – 220 pkt
rocznik 1999 – chłopcy
1 miejsce – Jan Kurkul – SP Pieszcz – 676 pkt
2 miejsce – Michał Gruntowicz – SP Pieszcz – 572 pkt
3 miejsce – Patryk Zabłotny – SP Staniewice – 121 pkt
rocznik 2000 – dziewczęta
1 miejsce – Adrianna Zielonka – SP Pieszcz – 396 pkt
2 miejsce – Klaudia Bartnik – SP Jarosłąwiec – 343 pkt
3 miejsce – Natalja Olijnyk – SP Kurowo – 271 pkt
rocznik 2000 – chłopcy
1 miejsce – Patryk Pasternak – SP Pieszcz – 485 pkt
2 miejsce – Filip Chmera – SP Kurowo – 484 pkt
3 miejsce – Aleksander Izbiński – SP Jarosławiec – 254 pkt
rocznik 2001 i młodsze – dziewczęta
1 miejsce – Dominika Zimnicka – SP Kurowo – 368 pkt
2 miejsce – Agnieszka Białowąs – SP Postomino – 235 pkt
3 miejsce – Aleksandra Bosak – SP Postomino – 109 pkt
rocznik 2001 i młodsi – chłopcy
1 miejsce – Patryk Wachałowski – SP Pieszcz – 544 pkt
2 miejsce – Marcin Olszewski – SP Kurowo – 524 pkt
3 miejsce – Wiktor Michalski – SP Postomino – 367 pkt
4 miejsce – Jakub Capar – SSP Korlino – 293 pkt

Skok w dal:
rocznik 1999 – dziewczęta
1 miejsce – Klaudia Białowąs – SP Postomino – 582 pkt
2 miejsce – Agnieszka Kowal – SP Pieszczo – 484 pkt
3 miejsce – Karolina Bartoszek – SP Kurowo – 374 pkt
rocznik 1999 – chłopcy
1 miejsce – Maciej Andrik – SP Pieszcz – 286 pkt
2 miejsce – Michał Połchowski – 282 pkt
rocznik 2000 – dziewczęta
1 miejsce – Aleksandra Maksim – SP Postomino – 372 pkt
2 miejsce – Weronika Szydłowska – SP Postomino – 283 pkt
3 miejsce – Julia Długołecka – SP Staniewice – 277 pkt
4 miejsce – Julia Garlin – SP Jarosławiec – 244 pkt
rocznik 2000 – chłopcy
1 miejsce – Kamil Siudek – SP Staniewice – 499 pkt
2 miejsce – Adrian Kujda – SP Kurowo – 492 pkt
rocznik 2001 i młodsze – dziewczęta
1 miejsce – Nikola Czarnuch – SP Staniewice – 377 pkt
2 miejsce – Martyna Kania – SP Postomino – 354 pkt
3-4 miejsce – Aleksandra Surma, Inga Wal – SP Staniewice – 324 pkt
5 miejsce – Alicja Łomża – SP Pieszcz – 315 pkt
6 miejsce – Oliwia Borkowicz – SP Pieszcz – 313 pkt
7 miejsce – Anna Jurewicz – SP Postomino – 310 pkt
8 miejsce – Amanda Zielonka – SP Pieszcz – 242 pkt
9 miejsce – Julia Lisek – SP Staniewice – 227 pkt
10 miejsce – Patrycja Pawłowska – SP Staniewice – 222 pkt
11 miejsce – Magdalena Mazurek – SP Staniewice – 217 pkt
12 miejsce – Natalia Gąbka – SP Staniewice – 181 pkt
13 miejsce – Weronika Sawicka – SP Jarosławiec – 170
142 miejsce – Agnieszka Pszon – SP Staniewice – 65 pkt
rocznik 2001 i młodsi – chłopcy
1 miejsce – Piotr Szostek – SP Pieszcz – 417 pkt
2 miejsce – Dominik Bartoszek – SP Kurowo – 358 pkt
3 miejsce – Jakub Kasiński – SSP Korlino – 156 pkt
4 miejsce – Sebastian Surma – SP Staniewice – 138 pkt
5 miejsce – Kacper Surma – SP Staniewice – 111 pkt

A. Czarnuch

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Czwartki lekkoatletyczne, Inne wydarzenia, Sport i rekreacja, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.