Grzegorz najlepszym biegaczem powiatu sławieńskiego podczas Biegu 12 mostów

147 zawodników wystartowało w dniu 7 lipca 2012 r. w jubileuszowym, 10. Biegu 12 Mostów w Sławnie o Puchar Presezesów: Tadeusza Stukana – Hydrogeobudowa Sp. z o.o., Włodzimierza Pawlaka – ABWood Sp. z o.o. i Włodzimierza Olszewskiego P.B.S. Olszewskim i Synowie. Nie mogło w nim zabraknąć reprezentantów gminy Postomino.

Wśród postomińskich biegaczy najlepiej, bo na 16 miejscu uplasował się Grzegorz Antosik, reprezentant Klubu Biegacza „Bryza” Postomino, zajął też 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Grzegorz okazał się też najlepszym biegaczem powiatu sławieńskiego i gminy Postomino.

Z kolei najlepszą biegaczką naszej gminy została Aneta Szostek, która zajęła 122 miejsce w klasyfikacji open i 15 w klasyfikacji kobiet oraz 4 miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Dla najlepszego biegacza i biegaczki naszej gminy nagrody Wójta Gminy Postomino (namioty) ufundowało Centrum Kultury i Sportu w Postominie.

Na miejscu 141 linię mety przekroczyła kolejna reprezentantka KB Bryza – Ewa Brzostowska, zajmując 26 miejsce wśród pań i 8 miejsce w kat. wiekowej.

Najmłodsza mieszkanka gminy Postomino – Zuzanna Brzostowska z Pieńkowa wystartowała w biegu dziewcząt z rocznika 2007 i młodszych na dystansie100 m. Zuzia zajęła 3 miejsce.

Na liczącej 7,1 km trasie najlepszą formę zaprezentował Ukrainiec – Sergii Okseniuk, który w swoim stylu od początku narzucił mocne tempo i razem ze swoim rodakiem Jurijem Rysiukiem oderwał się od grupy. Do mety dotarł po 21 minutach i 18 sekundach od startu. Rysiuk był drugi z wynikiem gorszym o 3 sekundy. Jako trzeci zameldował się na stadionie w Sławnie biegacz Jantara Ustka, Piotr Drwal (21.28).

Rywalizację kobiet wygrała rodaczka Okseniuka, Olena Petrowa z czasem 24.57. 41 sekund po niej finiszowała Ewelina Paprocka (GKS Tęcza Nowa Wieś Lęborska), a na trzecim miejscu Kamila Pobłocka (UKS Ekonomik Maratończyk) ze stratą ponad półtorej minuty do zwyciężczyni (czas 26.29).

Zwycięzcy otrzymali puchary i nagrody finansowe, wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary i jubileuszowe medale.

Obok głównego odbyły się biegi dla dzieci i młodzieży z udziałem około 150 dziewcząt i chłopców oraz festyn rekreacyjny dla dzieci, które mogły bawić się na: dmuchańcu i trampolinach.

A. Czarnuch

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Imprezy biegowe, Inne wydarzenia, Klub Biegacza "Bryza", Sport i rekreacja, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.