Historycznie – wrześnickie kurhany

W dniu 10 lipca 2011 r. z Postomina na trasę do Wrześnicy wyruszyła 20 osobowa grupa rowerzystów z Postomina. Trasa rajdu przez teren Gminy Postomino wiodła trasą rowerową z Postomina do Pieńkówko i dalej do Tynia. Z Tynia do skrzyżowania Pieszcz i tu „skrótami” do Nosalina. „Skróty” okazały się zasianymi polami i prowadziły polną drogą aż do lasu i dalej do Nosalina. Tu drogą asfaltową rowerzyści kierowali się do Wrześnicy w stronę leśniczówki.

Przy leśniczówce Wrześnica spotkały się dwie grupy rowerzystów, 20 osobowa grupa z Postomino oraz 30 osobowa grupa ze Sławna. Po kilku minutach odpoczynku cała 50 osobowa grupa wyruszyła na grodzisko Wrześnica by zwiedzić tereny przodków oraz obejrzeć kilka stanowisk kurhanowych.

Trasa prowadziła po zadbanych, przepięknych drogach leśnych. Pogoda była wręcz wymarzona: słoneczko świeciło, wiaterek lekko powietrze mieszał, niebo było bezchmurne, a odpowiednio wysoka temperatura dopełniała ten piękny obraz.

Na zakończenie cała grupa dotarła do Sławska, gdzie przesympatycznie została ugoszczona przez mieszkańców sołectwa Sławsko wraz z młodym sołtysem Mariuszem Krzymińskim – za co rajdowicze serdecznie podziękowali.

W Sławsku rowerzyści zwiedzili i posłuchali kilka ciekawostek o kościele.

Ze Sławska na zakończenie każda grupa wyruszyła w swoim kierunku. Grupa Postomino kierowała się szosą do Postomina przez Staniewice.

Najmłodszym uczestnikiem rajdu który sam przejechał trasę od Wrześnicy do Sławska był 5 letni Oskar Lech – Szajner  a najliczniejszą rodziną tego rajdu była rodzina Traczów z Bolszewa.

Następny rajd rowerowy na terenie Gminy Postomino odbędzie się  13-14 sierpnia 2011 r. Start z Jarosławca – plac przy latarni morskiej o godz. 9.00.

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Rajdy rowerowe, Sport i rekreacja, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.