I Mistrzostwa Gminy Postomino w Biegu Tyłem odbyły się w ubiegłą sobotę

W sobotę, 21 kwietnia 2012 r. na stadionie im. Zbigniewa Galka w Postominie odbyły się niecodzienne zawody lekkoatletyczne – I Otwarte Mistrzostwa Gminy Postomino w Biegu Tyłem. W zawodach udział wzięło 26 osób, w tym 6 kobiet, jednak większość startowała w kilku biegach na różnych dystansach. Odnotowano 49 osobostartów. Zawodnicy pochodzili z takich miejscowości jak: Chudaczewo, Kurowo, Łącko, Pałowo, Pieńkowo, Postomino, Radosław, Tyń, Wilkowice. Organizatorem imprezy było Centrum Kultury i Sportu w Postominie, a Sędzią głównym zawodów był Kazimierz Gąsiorowski. O bezpieczeństwo zawodników dbali ratownicy medyczni z grupy Andrzeja Ruta – Med-Cam ze Sławna.

Po oficjalnym otwarciu zawodów jako pierwsze wystartowały panie na dystansie 100 m tyłem. Zwyciężyła Ania Jurewicz. Na tym samym dystansie pobiegli też panowie i panie – reprezentantki samorządu. Wśród panów zwyciężył Dawid Ciesielski, a wśród pań reprezentujących samorząd – Grażyna Sikorska.

Na dystansie 200 m tyłem pobiegli samorządowcy – mężczyźni i kobiety. Najlepiej wypadł Daniel Pakos i Grażyna Sikorska.

Na dystansie 400 m tyłem mężczyzn rozegrano aż 3 serie biegów, w których udział wzięło 18 zawodników. Najlepszym okazał się Dawid Ciesielski, który wygrał również rywalizację na dystansie 800 metrów tyłem mężczyzn.

Milę morską pokonała tylko jedna zawodniczka – Małgorzata Cieplik-Pominkiewicz. Z kolei ten sam dystans 1852 m pokonało 6 zawodników, a zwyciężył Maciej Pominkiewicz.

PEŁNE WYNIKI – I OTWARTE MISTRZOSTWA GMINY POSTOMINO
W BIEGU TYŁEM

Najmłodszymi uczestnikami zmagań byli: Ania Jurewicz i Mateusz Ciesielski, z kolei najwcześniej urodzonymi – Jadwiga Krakowska i Witold Sikorski. Otrzymali oni nagrody rzeczowe – śpiwory.

Z kolei zwycięzcy każdego z biegów za miejsca I-III otrzymali medale, odpowiednio: złoty, srebrny i brązowy oraz nagrody rzeczowe (materace, żelazka, suszarki, koce, zestawy narzędzi) i pamiątkowe dyplomy. Zwycięzcy otrzymali dodatkowo Certyfikaty poświadczające uzyskanie tytułu Mistrza Gminy Postomino w Biegu Tyłem.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy znaleźli czas i chęć, by bawić się razem z nami podczas tych nietypowych zawodów. Jednocześnie mam nadzieję, że i ta forma rekreacji i zabawy na stałe wpisze się w aktywność mieszkańców gminy, a Mistrzostwa na stałe zagoszczą w kalendarzu imprez. Gratuluję osiągniętych wyników i zapraszam na inne organizowane przez Centrum Kultury i Sportu w Postominie wydarzenia.

Agnieszka Czarnuch

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Imprezy biegowe, Inne wydarzenia, Sport i rekreacja i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.