II Plener „uczyć bawiąc” już za tydzień

Już 10 września 2010 r. rusza II Plener Artystyczny w Jarosławcu realizowany w ramach projektu pn. „Plenery – uczyć bawiąc”. Centrum Kultury i Sportu w Postominie otrzymało dotację w wysokości 12 tys. zł na realizację tego zadania publicznego od Województwa Zachodniopomorskiego w odpowiedzi na wniosek złożony w konkursie dot. „Wsparcia inicjatyw o charakterze edukacyjnym obejmujących realizację programów oświatowych, konferencje, konkursy, kursy, plenery, warsztaty, wystawy, festyny oraz inne działania związane z podnoszeniem wiedzy oraz aktywnością w procesie budowania społeczeństwa obywatelskiego wśród dzieci i młodzieży ze szczególnym uwzględnieniem terenów dotkniętych ubóstwem”.

W ramach zadania zaplanowano zorganizowanie 2 plenerów fotograficzno-malarskich w Jarosławcu. Pierwszy z nich odbył się w dniach 18-20 czerwca br. Podczas pleneru grupa 30 osób (po 15 osób w grupie tematycznej) spędziła weekend nad morzem realizując swoje pasje.

Podczas I Pleneru Artystycznego dzieci i młodzież doskonaliły swoje umiejętności w zakresie sztuk plastycznych pod okiem artysty plastyka – pani Jadwigi Czerwińskiej. Fotografowie będą szkolili się pod okiem fotografika – pana Wojciecha Chrząstowskiego, autora wielu wystaw, członka Słupskiego Klubu Fotograficznego „Fotoaktywni”. Dodatkowo nad grupą młodych artystów czuwało dwóch opiekunów.

II Plener odbędzie się w dniach 10-12 września 2010 r. W ramach realizacji projektu uczestnicy pleneru nie ponoszą żadnych kosztów, poza kosztem dojazdu do i z Jarosławca. Zapewniony mają nocleg i wyżywienie, opiekę instruktorów i nadzór opiekunów. Dodatkowo dla wszystkich uczestników przygotowano niespodzianki.

Fotograficy muszą posiadać własne „cyfrówki”.

Chętni mogą zgłaszać się do Centrum Kultury i Sportu w Postominie, gdzie rodzice muszą wypełnić stosowne oświadczenie o udziale dziecka w zajęciach.

Liczba miejsc ograniczona.

Zapraszamy.

A.Cz.

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Kultura, Plenery artystyczne i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.