III edycja Konkursu o certyfikat marki lokalnej Zielone Serce Pomorza

W imieniu Fundacji Partnerstwo Dorzecze Słupi zapraszamy do wzięcia udziału w III edycji Konkursu o certyfikat marki lokalnej Zielone Serce Pomorza 2011. W poprzedniej edycji konkursu wyróżnienie otrzymała m.in. Kapela Ludowa PIEŃKOWIANIE.

Zgłoszenia można przesyłać  do 31 października 2011 r. do Biura Fundacji Partnerstwo Dorzecze Słupi w Krzyni (Krzynia 16, 76-248 Dębnica Kaszubska).

Do konkursu można zgłosić charakterystyczne dla regionu produkty, które są wytwarzane w sposób niemasowy, przyjazny dla środowiska, z surowców lokalnie dostępnych, w tym:

A)    produkty spożywcze (potrawy i dania gotowe, mięso, ryby, drób, wędliny, mleko, sery, farsze, miód i jego przetwory,  owoce, warzywa, konfitury, powidła, soki, zakwasy, mąki, kasze, chleby i inne wypieki, wyroby cukiernicze i piekarnicze, napoje, etc.),

B)     produkty lokalne niespożywcze: produkty i usługi turystyczne, wyroby rękodzielnicze i rzemieślnicze, gospodarstwa agroturystyczne i ośrodki wypoczynkowe, zespoły regionalne, szlaki turystyczne, etc.,

C)     inicjatywy lokalne: wioski tematyczne, imprezy kulturalne, sportowe, rekreacyjne (rajdy rowerowe, spływy kajakowe, itp.), zrealizowane projekty i przedsięwzięcia społeczne, etc.

Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnioną kartę zgłoszenia dostarczyć osobiście, wysłać faxem lub pocztą do Biura Fundacji Partnerstwo Dorzecze Słupi w Krzyni (Krzynia 16, 76-248 Dębnica Kaszubska, fax: 59 813-22-00) do dnia 31 października 2011 r.  (włącznie).

Forma prezentacji produktu jest dowolna, powinna być jednak adekwatna do prezentowanego produktu i umożliwić Kapitule Konkursu zapoznanie się z nim i ocenę jego charakterystycznych cech.

Identyfikacja produktów i usług stanowiących swoiste „perełki” naszego obszaru, umożliwi wzbogacenie lokalnej oferty turystycznej. Jej autorom da możliwość bezpłatnej promocji swoich produktów, usług i inicjatyw pod wspólną marką Zielone Serce Pomorza. Udział Fundacji w polskich i zagranicznych targach wystawienniczych umożliwi promocję produktu nie tylko przed polskim odbiorcą. Bezpłatne posługiwanie się znakiem promocyjnym Zielone Serce Pomorza, promocja poprzez portal www.zielonesercepomorza.pl, druk materiałów promocyjnych dotyczących wyróżnionego produktu dopełnią promocję.  Nie obędzie się także bez owego certyfikatu, jako namacalnego dowodu nagrodzenia laureata, oraz bez atrakcyjnych nagród rzeczowych, które zostaną wręczone podczas finału konkursu.

Wszelkich informacji na temat konkursu udziela Monika Gębczyńska – tel. (59) 813-22-03, e-mail: m.gebczynska@pds.org.pl

 

Karta zgłoszenia

Regulamin konkursu

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Kultura, Sport i rekreacja, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.