Karatecy w Gubinie zakończyli kolejny sezon zmagań sportowych

17 listopada 2012 r. w Gubinie odbył się IX Puchar Polski Juniorów i Młodzików Karate Kyokushin. W gronie 125 zawodników reprezentujących 38 ośrodków Kyokushin nie zabrakło karateków reprezentujących klub z Postomina. Czteroosobowa drużyna kierowana przez sensei Artura Wdowiarka, w składzie: Grzegorz Lisek, Agnieszka Olszowiec, Eryk Krysik oraz Aleksandra Karpuk po raz kolejny spisała się świetnie przywożąc ze sobą aż cztery medale (1 złoty, 3 brązowe).

Organizatorem turnieju był Gubiński Klub Kyokushin kierowany przez sensei Krzysztofa Dubiela. Na wyróżnienie zasługuje przygotowanie imprezy na europejskim poziomie – organizator zapewnił pełny wystrój sali z nazwą imprezy oraz zdjęciem Mas. Oyama, artystyczne puchary i medale, profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie nad główną matą tatami, katering dla VIP i sędziów oraz Sayonara w Ratuszu Miasta.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonała Justyna Karpisiak – Zastępca Burmistrza Miasta Gubin. Sędzią głównym był shihan A. Drewniak, sędzią technicznym shihan W. Stolarczyk, a obsługę komputerową oraz losowanie zapewnił sensei R. Wajgelt.

Poziom zawodów stał na bardzo wysokim poziomie, lecz w żaden sposób nie przeszkodziło to zawodnikom z Postomina.

W kategorii kumie juniorek +55kg złoty medal zdobyła Aleksandra Karpuk, która nie dała żadnych szans swoim przeciwniczkom, pewnie wygrywając wszystkie walki. Kolejny medal to brąz w kategorii kata juniorek, zdobyty również przez Olę.

Trzecie miejsce w kategorii kumite młodzików +70kg zajął Grzegorz Lisek, który w półfinale po bardzo zaciętej walce przegrał przez wskazanie sędziego głównego z zawodnikiem z Ostrowa Mazowieckiego i ostatecznie zdobył brązowy medal.

Na ostatnim stopniu podium stanęła również Agnieszka Olszowiec, która w kategorii kata młodziczek pewnie przeszła dwie tury eliminacyjne i w ścisłym finale niewiele zabrakło jej do zawodniczek reprezentujących kluby z Opola i Leżajska.

Bardzo dobry występ zanotował na swoim koncie także Eryk Krysik, który w kategorii kumie młodzików -55kg. uplasował się na 5 miejscu.

Podczas zakończenia zawodów sędziowie wybrali najlepszego zawodnika i zawodniczkę turnieju oraz rozdano nagrody za wyniki drużynowe. Ostatecznie ekipa z Postomina z dorobkiem ośmiu punktów zajęła 5 miejsce a najlepszą zawodniczką zawodów wybrano Aleksandrę Karpuk z Postomina.

Turniej w Gubinie był ostatnimi w tym roku zawodami. Podsumowując tegoroczne zmagania można stwierdzić, że był to świetny okres dla zawodników reprezentujących nasz klub, którzy na wielu wysokiej rangi turniejach (m.in. Mistrzostwach Europy, Mistrzostwach Polski Seniorów, Mistrzostwa Polski Młodzieżowców, Pucharze Polski Młodzików i Juniorów, Międzynarodowym Turnieju w Świnoujściu czy też Mistrzostwach Makroregionu) odnotowywali ogromne sukcesy.

Łącznie w 2012 roku nasi zawodnicy zdobyli 43 medale (15 złotych, 13 srebrnych, 15 brązowych).

Gratulujemy !!!

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Karate kyokushin, Sport i rekreacja i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.