Kolejne spotkanie w ramach Czwartków Lekkoatletycznych za nami

10 maja 2012 r. po 3-tygodniowej przerwie spowodowanej długim weekendem i egzaminami w szkołach gimnazjalny na postomińskim stadionie im. Z. Galka odbyła się szósta edycja Czwartków Lekkoatletycznych w sezonie 2011/2012. Zmagania lekkoatletyczne przyciągnęły uczniów ze wszystkich szkół podstawowych gminy Postomino oraz ze szkoły w Kurowie.

Do zawodów przystąpiło 86 młodych lekkoatletów, w tym:

  • 18 ze Szkoły Podstawowej w Pieszczu,
  • 18 ze Szkoły Podstawowej w Staniewicach,
  • 16 ze Szkoły Podstawowej w Postominie,
  • 13 ze Szkoły Podstawowej w Jarosławcu,
  • 11 ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Korlinie i
  • 10 ze Szkoły Podstawowej w Kurowie.

Najlepsze wyniki tym razem osiągnęli:

bieg na dystansie 60 m:

rocznik 1999
I miejsce – Gruntowicz Michał (8,81) – SP Pieszcz, Białowąs Klaudia (9,20) – SP Postomino
II miejsce – Andrik Maciej (9,33) – SP Pieszcz, Bartoszek Karolina (9,35) – SP Kurowo
III miejsce – Połchowski Michał (9,46) – SP Kurowo, Kujawa Andżelika (9,49) – SP Staniewice

rocznik 2000
I miejsce – Siudek Kamil (9,09) – SP Staniewice, Haratyk Aleksandra (10,10) – SP Jarosławiec
II miejsce – Kujda Adrian (9,48) – SP Kurowo, Bartnik Klaudia (10,38) – SP Jarosławiec
III miejsce – Nowocień Eryk (9,55) – SP Kurowo, Tomaszewska Klaudia (10,40) – SP Jarosławiec

rocznik 2001 i młodsi, młodsze
I miejsce – Szostek Piotr (9,89) – SP Pieszcz, Walentynowicz Julia (10,15) – SSP Korlino
II miejsce – Capar Jakub (10,06) – SSP Korlino, Mazurek Magdalena (10,13) – SP Staniewice
III miejsce – Kurnakowski Paweł (10,32) – SP Pieszcz, Czarnuch Nikola (10,47) – SP Staniewice

PEŁNE WYNIKI – bieg na dystansie 60 metrów

bieg na dystansie 300 m:

rocznik 1999
I miejsce – Kurkul Jan (49,37) – SP Pieszcz, Porożyńska Anna (56,17) – SP Jarosławiec
II miejsce – Zabłotny Patryk (64,86), Wojciechowska Katarzyna (58,40) – SP Pieszcz
III miejsce – Koźlińska Natalia (60,45) – SP Jarosławiec

rocznik 2000
I miejsce – Zielonka Adrianna (59,75) – SP Pieszcz

rocznik 2001 i młodsi, młodsze
I miejsce – Bryl Cyprian (67,07) – SSP Korlino, Borkowicz Oliwia (64,64) – SP Pieszcz
II miejsce – Wisowaty Karolina (66,81) – SSP Korlino
III miejsce – Zielonka Amanda (66,86) – SP Pieszcz

PEŁNE WYNIKI – bieg na dystansie 300 metrów

bieg na dystansie 600 m:

rocznik 1999
I miejsce – Kowal Agnieszka (2,13,54) – SP Pieszcz

rocznik 2000
I miejsce – Olzacka Anastazja (3,06,34) – SP Postomino

PEŁNE WYNIKI – bieg na dystansie 600 metrów

rzut piłką palantową:

rocznik 1999
I miejsce – Kurkul Jan (64,5) – SP Pieszcz, Pałęcka Angelika (37) – SP Kurowo
II miejsce – Gruntowicz Michał (59) – SP Pieszcz, Ćwiklińska Natalia (34) – SP Jarosławiec
III miejsce – Chowaniak Adrian (36,5) – SP Pieszcz, Wojciechowska Katarzyna (28) – SP Pieszcz

rocznik 2000
I miejsce – Chmera Filip (46,5) – SP Kurowo, Zielonka Adrianna (28) – SP Pieszcz
II miejsce – Pasternak Patryk (41) – SP Pieszcz, Olijnyk Natalja (25,5) – SP Kurowo
III miejsce – Izbiński Aleksander (26) – SP Jarosławiec, Zdrzeniecka Julita (25) – SSP Korlino

rocznik 2001 i młodsi, młodsze
I miejsce – Kurnakowski Paweł (41) – SP Pieszcz, Zimnicka Dominika (20,5) – SP Kurowo
II miejsce – Wachałowski Patryk (37,5) – SP Pieszcz, Olszewski Marcin (37,5) – SP Kurowo, Wisowaty Karolina (18,5) – SSP Korlino
III miejsce – Kołaczek Sebastian (29,5) – SP Jarosławiec, Grzebielucha Katarzyna (18) – SP Postomino

PEŁNE WYNIKI – rzut piłką palantową

skok w dal:

rocznik 1999
I miejsce – Połchowski Michał (3,94) – SP Kurowo, Białowąs Klaudia (4,06) – SP Postomino
II miejsce – Andrik Maciej (3,93) – SP Pieszcz, Kowal Agnieszka (4,02) – SP Pieszcz
III miejsce – Bartoszek Karolina (3,77) – SP Kurowo

rocznik 2000
I miejsce – Siudek Kamil (4,10) – SP Staniewice, Długołecka Julia (3,20) – SP Staniewice
II miejsce – Nowocień Eryk (4,01) – SP Kurowo, Garlin Julia (3,07) – SP Jarosławiec
III miejsce – Kujda Adrian (3,90) – SP Kurowo, Tomaszewska Klaudia (2,97) – SP Jarosławiec

rocznik 2001 i młodsi, młodsze
I miejsce – Bartoszek Dominik (3,83) – SP Kurowo, Czarnuch Nikola (3,34) – SP Staniewice
II miejsce – Szostek Piotr (3,67) – SP Pieszcz, Surma Aleksandra, Kania Martyna (3,02) – SP Postomino
III miejsce – Stępień Maciej (3,40) – SP Postomino, Borkowicz Oliwia (2,88) – SP Pieszcz

PEŁNE WYNIKI – skok w dal

Rekordy Czwartków Lekkoatletycznych w sezonie 2011/2012

rocznik 1999
60 m– Gruntowicz Michał (7,98) – SP Pieszcz z dnia 12.10.2011, Białowąs Klaudia (8,43) – SP Postomino z dnia 19.04.2012
300 m– Kurkul Jan (49,37) – SP Pieszcz z dnia 10.05.2012, Porożyńska Anna (56,17) – SP Jarosławiec z dnia 10.05.2012
600 m– Kowal Agnieszka (2,09,64) – SP Pieszcz z dnia 19.04.2012
1.000 m– Stanulewicz Andrzej (4,23,22) – SP Postomino z dnia 22.09.2011
skok w dal – Połchowski Michał (3,94) – SP Kurowo z dnia 10.05.2012, Białowąs Klaudia (4,10) – SP Postomino z dnia 06.10.2011
rzut piłką palantową – Kurkul Jan (64,50) – SP Pieszcz z dnia 10.05.2012, Pałęcka Angelika (37) – SP Kurowo z dnia 10.05.2012

rocznik 2000
60 m– Siudek Kamil (8,57) – SP Staniewice z dnia 06.10.2011, Mechocka Sylwia (9,36) – SP Pieszcz z dnia 06.10.2012
300 m– Stępień Maciej (58,77) – SP Postomino z dnia 06.10.2011, Zielonka Adrianna (59,71) – SP Pieszcz z dnia 19.04.2012
600 m– Zielonka Adrianna (2,20,23) – SP Pieszcz z dnia 29.09.2011
1.000 m– Majrowski Dawid (4,15,05) – SP Postomino z dnia 06.10.2011
skok w dal – Siudek Kamil (4,10) – SP Staniewice z dnia 10.05.2012, Szydłowska Weronika (3,40) – SP Postomino z dnia 22.09.2011
rzut piłką palantową – Pasternak Patryk (47,5) – SP Pieszcz z dnia 19.04.2012, Zielonka Adrianna (32) – SP Pieszcz z dnia 19.04.2012

rocznik 2001 i młodsi, młodsze
60 m– Szostek Piotr (9,60) – SP Pieszcz z dnia 19.04.2012, Surma Aleksandra (10,11) – SP Staniewice z dnia 19.04.2012
300 m– Ordon Damian (57,46) – SP Postomino z dnia 19.04.2012, Borkowicz Oliwia (61,81) – SP Pieszcz z dnia 19.04.2012
600 m– Olzacka Anastazja (3,05,94) – SP Postomino z dnia 19.04.2012
skok w dal – Bartoszek Dominik (3,83) – SP Kurowo z dnia 10.05.2012, Czarnuch Nikola (3,34) – SP Staniewice z dnia 10.05.2012
rzut piłką palantową – Capar Jakub (46) – SSP Korlino z dnia 22.09.2011, Zimnicka Dominika (21,5) – SP Kurowo z dnia 06.10.2011

W sezonie 2011/2012 odbyło się już 6 edycji Czwartków LA, a w związku z tym wszyscy ci, którzy wzięli udział w co najmniej 3 dotychczasowych zawodach i wystąpią w finale gminnym, mają szansę reprezentować gminę Postomino w Finale Ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 22-24 czerwca 2012 r. w Łodzi.

Gratuluję uzyskanych wyników i zapraszam na kolejną edycję Czwartków Lekkoatletycznych, która odbędzie się w dniu 17 maja 2012 r. o godz. 14.00 na stadionie im. Z. Galka w Postominie.

A. Czarnuch

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Czwartki lekkoatletyczne, Sport i rekreacja i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.