KOLEJNE SUKCESY KARATEKÓW

Kolejny sezon zmagań postomińscy karatecy rozpoczęli w bardzo dobrym stylu, zdobywając dwa medale na rozegranej 28. września Wojewódzkiej Olimpiadzie Młodzieży Karate Kyokushin, której organizatorem był Koszaliński Klub Karate Kyokushin. W turnieju udział wzięło ponad 230 zawodników reprezentujących kluby województwa zachodniopomorskiego a w tym 2 zawodników z Postomina.Srebrny medal w konkurencji kumite młodzików(14-15 lat) do 55kg. zdobył Krystian Ostrowski, dla którego był to dopiero pierwszy występ na zawodach, co powoduje, że wynik ten cieszy podwójnie. W konkurencji kata Krystian spisał się również bardzo dobrze awansując do rundy finałowej z szóstego miejsca. W finale musiał uznać wyższość bardziej doświadczonych zawodników i ostatecznie zajął ósmą lokatę. Poza rywalizacją w ramach Wojewódzkiej Olimpiady Młodzieży rozegrana została także pokazowa kategoria juniorek, w której sprawdzić się mogła Agnieszka Olszowiec. Do rywalizacji przystąpiły trzy zawodniczki, które rywalizowały ze sobą w systemie każdy z każdym. Agnieszka po jednym zwycięstwie i jednej porażce ostatecznie zajęła drugą lokatę. Dobra forma zawodników z Postomina daje nadzieje na kolejne dobre starty, szczególnie, że już 25. października również w Koszalinie odbędzie się największa impreza karate w Polsce- Mistrzostwa Polski Seniorów Open oraz Mistrzostwa Polski Juniorów, na której rywalizować będą mistrzowie Polski, Europy oraz medaliści mistrzostw świata. Nie zabraknie oczywiście zawodników z postomińskiego klubu kyokushin. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do kibicowania naszym zawodnikom na koszalińskich trybunach a im samym życzymy udanych występów na nadchodzącym turnieju!

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.