Konferencja PSB w Piechowicach – Złoty Bieg dla Jarosławca

 

W sobotnie popołudnie, 20 listopada 2010 r. w Piechowicach k/Szklarskiej Poręby zakończyła się coroczna konferencja Polskiego Stowarzyszenia Biegów. Przez trzy dni ponad 100 organizatorów biegów, producentów odzieży, medali, trofeów, odżywek, mediów z całej Polski dyskutowało nad takimi aspektami biegów ulicznych jak metody rejestracji i weryfikacji zawodników, pomiar czasu, reklama w mediach i współpraca z patronami medialnymi, ubezpieczenie OC, pakiety startowe, medale czy ustalanie terminów imprez.

Polskie Stowarzyszenie Biegów (PSB) to organizacja zrzeszająca podmioty organizujące biegi uliczne oraz przełajowe z całej Polski. Przynależność do stowarzyszenia jest dobrowolna, a samo stowarzyszenie ma charakter doradczy, przygotowuje analizy, śledzi aktualne trendy oraz wspomaga organizatorów w wymianie doświadczeń, rozwiązań i metod organizacji biegów masowych.

Konferencję poprzedziło walne zabranie członków Stowarzyszenia PSB, podczas którego wybrano władze organizacji na kolejną 4-letnią kadencję. Po raz kolejny przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia został Adam Drapała – zastępca Wójta Gminy Postomino. Gratulujemy.

Tegoroczną Konferencję Polskiego Stowarzyszenia Biegów rozpoczął Prezes – Henryk Paskal, a następnie członek Zarządu Stowarzyszenia – Piotr Woźniak, zaprezentował wyniki analizy ankiety PSB, która znalazła się na stronach tegorocznego wydania Kalendarza Imprez Biegowych PSB. Na ankietę odpowiedziało ponad 400 osób, i na tej podstawie przedstawiono szczegółowy profil biegaczy oraz uczestników biegów ulicznych (amatorów) wraz z ich preferencjami, zainteresowaniami, regionalizacją itd.

Pierwszego dnia konferencji w sposób niezwykle barwny zaprezentowano także zasady organizacji Biegu Piastów – największego w kraju masowego biegu narciarskiego. Barwna opowieść popłynęła z ust Juliana Gozdowskiego – Prezesa Zarządu Stowarzyszenia „Bieg Piastów”. Wieczorem odbyła się także prezentacja zasad i wyników Grand Prix ligi ASICS (prowadzący Henryk Paskal, Mistrzostwa Polski w Półmaratonie w Pile) oraz omówiono rolę patronów medialnych w organizacji imprez sportowych (prowadzący Stanisław Lange, Bieg św. Dominika w Gdańsku).

Drugiego dnia, w piątek gość specjalny Konferencji – Carlo Capalbo (organizator maratonu w Pradze) opowiadał wyczerpująco o sposobach organizacji jednego z największych i najbardziej znanych maratonów w Europie. Szczególnie duży nacisk podczas prezentacji położono na metody identyfikacji maratonu wśród mediów, lokalnej społeczności oraz ogromne zyski jakie czerpie stolica Czech z tak organizacji popularnej imprezy. Carlo Capalbo wskazał na kilkanaście interesujących pomysłów, które pozwalają niezwykle skutecznie i widowiskowo prezentować partnerów imprezy, sponsorów, członków startującej w maratonie Elity.

Kolejną część dnia wypełniły głównie prezentacje firm świadczących różnego rodzaju usługi na rzecz organizatorów biegów. Prezentowały się między innymi firmy obsługujące pomiar czasu (ChampionChip – STS, DataSport), produkujące trofea sportowe i medale oraz pamiątkowe koszulki (Wikos Sport, Lispol), czy zaopatrujące punkty odżywiania (Athletic Body). W tej części programu konferencji zaprezentowano też oferty portali www.maratonypolskie.pl i www.bieganie.pl. Swoje wystąpienie miał również Edward Stawiarz – członek Zarządu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Na ostatni dzień konferencji (sobota) przypadła uroczysta Gala, podczas której portal www.maratonypolskie.pl wręczał certyfikaty ZŁOTY BIEG 2010, honorowe FILIPIDESY 2010, wyróżnienia oraz tytuły Kameralnych Imprez.

Podczas blisko dwugodzinnej Gali każdy z organizatorów miał unikalną możliwość przedstawić swoją imprezę, opowiedzieć o jej początkach i chwili obecnej, pochwalić się nowymi pomysłami i wdrażanymi rozwiązaniami. Wszyscy nagrodzeni dziękowali także biegaczom oraz czytelnikom portalu biorącym udział w głosowaniu oraz ekspertom za wystawione oceny oraz docenienie ich pracy i zaangażowania w organizację imprez.

Wśród 150 nominowanych do nagrody imprez biegowych w Polsce znalazł się też XX Międzynarodowy Bieg Po Plaży „Jarosławiec 2010”. Bieg po raz kolejny uzyskał certyfikat „Złoty Bieg”. W swojej kategorii (średnie imprezy) znalazł się wśród 3 nagrodzonych biegów, rywalizując z 44 innymi imprezami.

Pamiątkowy dyplom i statuetkę w imieniu Organizatora – Urzędu Gminy Postomino odebrali: Agnieszka Czarnuch – dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Postominie oraz Zdzisław Ludwikowski – zastępca Dyrektora Biegu.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy po raz kolejny docenili nasz trud i zaangażowanie w organizację tego biegowego święta, oddając swój głos na Bieg Po Plaży.

Cieszy nas, jako organizatorów, że spełniamy oczekiwania szerokiego grona biegaczy, którzy w lipcu odwiedzają nadmorską wieś rybacką – Jarosławiec.

Tegoroczny certyfikat „Złotego Biegu” jest kolejnym – siódmym już wyróżnieniem. Mamy nadzieję, że tytuł ten jest tak samo wymowny dla nas – Organizatorów, jak i dla biegaczy.

Już dziś zapraszamy na „oczko” – XXI Międzynarodowy Bieg Po Plaży „Jarosławiec 2011″, który odbędzie się w pierwszą niedzielę lipca przyszłego roku.

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Imprezy biegowe, Inne wydarzenia, Międzynarodowy Bieg Po Plaży, Sport i rekreacja i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.