Konkurs dla gimnazjalistów

Zespół Szkół Morskich w Darłowie jest jedną z najstarszych szkół kształcącą uczniów na kierunkach morskich. Jednym z podstawowych zadań szkoły jest zachęcanie młodzieży do podejmowania pracy na morzu.


Szkolnictwo morskie mieści się w priorytetach rozwoju zawartych w „Strategii rozwoju kraju na lata 2007-2015”, gdzie jest traktowane jako cenne źródło wykwalifikowanej kadry. Spadek popularności atrakcyjności pracy na morzu skutkuje dużymi brakami kadrowymi we flotach całego świata. Według danych IMO deficyt kadr morskich sięga ok. 40 000 osób. Mimo że praca na morzu jest nadal atrakcyjna finansowo, obserwuje się wyraźny spadek zainteresowania zawodami związanymi z morzem, a także kształceniem na kierunkach morskich.

Stawiając sobie za cel zachęcanie młodzieży do podjęcia nauki na kierunkach morskich, a w przyszłości podejmowania pracy na morzu, Zespół Szkół Morskich w darłowie przygotował Konkurs pn. „Moje morze, moja przyszłość , moje życie…”. Grupę docelową, do której kierowany jest konkurs, stanowią uczniowie klas gimnazjalnych całego kraju.

W związku z powyższym serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie. Szczegóły w REGULAMINIE KONKURSU.

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Literatura, Sztuka, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.