Kwietny Bieg 2011 już 1 czerwca w Postominie

Dla upamiętnienia 32 drugiej rocznicy Pierwszej Pielgrzymki papieża – Jana Pawła II do ojczyzny po raz ósmy zorganizowany zostanie „Kwietny Bieg 2011”, który 26 maja br. wystartuje w Lubaczowie. Sztafeta w 15 dni obiegnie Polskę, pokonując 3 530 km wzdłuż granic Polski i 10 czerwca br. zakończy się w Lubaczowie. Zawodnicy biec będą przez całą dobę.

W naszej gminie sztafetę powitamy 1 czerwca 2011 r. o godz. 17.24 na rogatkach gminy przy skrzyżowaniu Postomino – Wykroty. Przejmujemy tam szarfę sztafety i po przebiegnięciu postomińskiego odcinka (15.7 km) przekazujemy ją  uczestnikom sztafety z terenu gminy Darłowo.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców poszczególnych sołectw, szkół, strażaków OSP, wszystkich mieszkańców gminy do czynnego włączenia się i przebiegnięcie dowolnego odcinka trasy wraz  ze sztafetą. Mile widziane byłoby również stworzenie grup witalnych w poszczególnych miejscowościach przez które przebiega sztafeta.

Minutowy program sztafety:
17.24   – Postomino – Wykroty (rogatki)
17.37   – Postomino
17.42   – Pieńkowo
17.59   – Chudaczewo
18.05   – Ronino
18.18   – Masłowice
18.34   – Kanin (skrzyżowanie)
18.42   – Karsino
18.59   – Sulimice

Uczestnicy sztafety poruszać się będą w tempie około 5 min. 10 sek. na km. Grupę główną sztafety tworzyć będą biegacze Klubu Biegacza „Bryza” Postomino wraz z biegaczami z zaprzyjaźnionego klubu TKKF „Olszewski i Synowie” Sławno oraz członkowie Postomińskiego Klubu Morsów „Wiking, cykliści kół rowerowych „Marysieńka” z Postomina i „Błyskawica” z Pieszcz, strażacy OSP a także sołtysi, radni i zaproszeni goście.

Uczestnicy winni mieć strój sportowy (mile widziany transparent lub chorągiewki). Grupy powitalne na trasie prosimy o nie szczędzenie oklasków i okrzyków zagrzewających uczestników do dalszego biegu. Wysiłki na trasie zawodnicy naszemu błogosławionemu – Janowi Pawłowi II w hołdzie składają.

Na zakończenie etapu gminnego spotkanie zawodników przy grillu w Karsinie ok. godz. 19.30, gdzie nastąpi rozdanie certyfikatów uczestnictwa.

Potwierdzenie udziału oraz więcej szczegółów pod nr tel. (59) 810-93-73 lub 601-626-330, e mail: sport@postomino.pl – Zdzisław Ludwikowski.

Regulamin Kwietnego Biegu.

A.Cz.

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Imprezy biegowe, Inne wydarzenia, Sport i rekreacja, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.