„Marzannę utopili rowerzyści” – pierwszy w tym roku rajd rowerowy w Gminie Postomino

Po długiej i srogiej zimie przyszedł czas na wiosenne odkurzenie rowerów, aby rozpocząć sezon rowerowy na terenie Gminy Postomino.  Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Aktywni”, Centrum Kultury i Sportu w Postominie oraz Klub Miłośników Turystyki Rowerowej „Marysieńka” Postomino zorganizowali Rajd Rowerowy „Topienie Marzanny”.

36 osobowa grupa rowerzystów 27 marca br. rozpoczęła pierwszy tegoroczny rajd rowerowy. Uczestnikami byli miłośnicy jazdy rowerem z terenu Gminy Postomino, ze Sławna i Darłowa. Miło było spotkać się po zimie z osobami, z którymi w ubiegłych latach razem pokonywaliśmy trasy rowerowe. Jeszcze milej było poznać nowych fanów wędrówek rowerowych.

Pogoda w tym dniu dopisała. Słoneczna aura oświeciła drogi rowerzystom, którzy pokonali trasę z Postomina przez Chudaczewo do Królewa.

Na świetlicy wiejskiej  w Królewie na grupę czekała Pani Daniela Igras – sołtys sołectwa Królewo z Paniami z Koła Gospodyń. Podczas smacznego poczęstunku omówiono całoroczny cykl rajdów rowerowych wraz z głównym założeniem wyjazdu na Hel.

„TOPIENIE MARZANNY” to nazwa rajdu i jak obyczaj każe stary, to by zima odeszła i wiosna mogła zawitać „marzannę” trzeba oddać wodzie. Tak też starym zwyczajem rowerzyści z kukłą „MARZANNY” (cudnie wykonaną przez uczestników zajęć plastycznych organizowanych przez CKiS) przejechali nad jezioro Wicko i tam z pomostu palącą się kukłę wrzucili w jeziorną kipiel.

Z Królewa do Marszewa, z wesołą piosenką na ustach, rowerzyści dotarli do jeziora Marszewo, gdzie torowiskiem przejechali trasę do Postomina, wsłuchując się w wiosenny śpiew ptaków.

Podczas rajdu ogłoszony został konkurs na wiosenne przebranie, zwyciężyła Pani Marianna Zdrzeniecka z Pieńkowa za najbardziej gustowny strój. Wyróżnieni zostali: Pani Krystyna Zielonka z Pieszcza oraz Michał Nowacki ze Sławna.

Jak na każdym rajdzie i tak tym razem nie zawiódł najstarszy uczestnik rajdów – Tadeusz Budzyński ze Sławna, a najmłodszymi uczestnikami rajdu byli Kacper Lech-Szajneri i Krystian Świetlak z Wszędzienia, Grzegorz Zielonka z Pieszcza i Patryk Macuga z Pieńkowa.

Jak co roku – w tym również – ogłoszony został konkurs na „AKTYWNEGO ROWERZYSTĘ”, który przejedzie najwięcej rajdów rowerowych w roku 2011.

Na zakończenie serdecznie podziękowania kierujemy do Pani Danieli Igras za smaczny żur, jaki przygotowała dla rowerzystów.

Najbliższe rajdy rowerowe:

3 kwietnia 2011 r., godz. 10.00 – Rajd Rowerowy „Z biegiem Wieprzy” – Otwarcie Powiatowych Rajdów Rowerowych (Postomino-Wilkowice-Pieńkówko)

2 maja 2011 r., godz. 16.00 – Rajd do „Zielonej Szkoły” (Sławno-Pomiłowo-„Ugacie” Zielona Szkoła pod bocianim gniazdem”)

8 maja 2011 r., godz. 10.00 – Rajd Rowerowy „Nowymi Drogami” (Ronino-Jarosławiec)

28 maja 2011 r., godz. 15.00 – Rajd Rowerowy „Majówka na rowerze” (Postomino-Pieszcz)

12 czerwca 2011 r. – wyjazd zorganizowany – Rajd Rowerowy „POWITAĆ HEL”

26 czerwca 2011 r., godz. 9.30 – Rajd Rowerowy „Witamy wakacje na dwóch kółkach” (Sławno-Paproty)

Z turystycznym pozdrowieniem i do zobaczenia na trasach rajdów.
Maria Lech-Szajner

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Rajdy rowerowe, Sport i rekreacja, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.