Mirosław Kopowski Mistrzem Powiatu Sławieńskiego w Trójboju Stołowym

Rywalizacja sportowa, rekreacja oraz integracja mieszkańców Gminy Postomino i Powiatu Sławieńskiego, promocja zdrowego stylu życia poprzez uprawianie różnego rodzaju sportów oraz popularyzacja sportów rozgrywanych „na stole”: szachów, tenisa stołowego, brydża i uczczenie pamięci Alfreda Obszańskiego były celami rozegranych w minioną niedzielę, 27 marca 2011 r. Mistrzostw Powiatu Sławieńskiego w Trójboju Stołowym o Puchar Wójta Gminy Postomino.

Do tegorocznych Mistrzostw przystąpiło 13 zawodników i 1 zawodniczka (o 1 więcej niż w roku poprzednim). Gminę Postomino reprezentowali: Zdzisław Machelski z Postomina, Monika i Marek Barańscy ze Złakowa oraz Janusz Dankowski i Roman Barański z Pieńkowa.

Całodniowe zmagania w sali sportowej Zespołu Szkół w Postominie rozpoczęto o godz. 9.00 turniejem tenisa stołowego. Grano systemem „każdy z każdym” do 2 wygranych setów. Wszystkie 13 pojedynków wygrał (12 z wynikiem 2:0 i jeden z wynikiem 2:1) i zajął I miejsce turnieju tenisa Janusz Dankowski z Pieńkowa. II miejsce zajął Mirosław Mielczarski wygrywając 12 meczy wynikiem 2:0 i ustępując mistrzowi w setach 1:2. Kolejne miejsca zajęli: Zbigniew Mielczarski – III miejsce (11 wygranych), IV miejsce – Mirosław Kopowski (9 wygranych), Zdzisław Machelski – V miejsce (8 wygranych), VI miejsce – Daniel Wojniak (8 wygranych).

Po ruchowej grze przy stole przyszedł czas na ciszę i skupienie. Zawodnicy zasiedli do rozgrywek szachowych. Grali systemem „każdy z każdym” w czasie 5 min. na partię. Bezkonkurencyjny okazał się Mirosław Mielczarski wygrywając 12 pojedynków. II miejsce zajęła Monika Barańska wygrywając 11 razy i 1 raz remisując. Na miejscu III znalazł się Zbigniew Mielczarski wygrywając 11 partii. Kolejne miejsca zajęli: Józef Szramiak – miejsce IV, miejsce V – Mirosław Kopowski, Zdzisław Machelski – miejsce VI.

Brydż był ostatnią konkurencją Mistrzostw Powiatu Sławieńskiego w Trójboju Stołowym. Z uwagi na „nieparzystość” ilości zawodników do 4-osobowych stołów z rozgrywek zrezygnowali: Monika Barańska i Ryszard Huczek. Zwycięzca turnieju brydżowego został Mirosław Kopowski przed Józefem Szramiakiem (II miejsce) i Danielem Wojniak (III miejsce). Kolejne miejsca zajęli: IV – Lech Lewandowski, V – Radosław Kmiecik, VI – Zdzisław Machelski.

Zwycięzcą Mistrzostw Powiatu Sławieńskiego w Trójboju Stołowym o Puchar Wójta Gminy Postomino został Mirosław Kopowski, II miejsce zajął Mirosław Mielczarski, a na III miejscu uplasował się Józef Szramiak. IV miejsce przypadło Zdzisławowi Machelskiemu, a V Zbigniewowi Mielczarskiemu. Na VI miejscu uplasował się Lech Lewandowski.

Ostateczna klasyfikacja Mistrzostw Powiatu Sławieńskiego w Trójboju Stołowym o Puchar Wójta Gminy Postomino do pobrania tutaj. Klasyfikacja generalna Mistrzostw Powiatu Sławieńskiego w Trójboju Stołowym – 27.03.2011

Zwycięzcy za miejsca I-III w klasyfikacji generalnej otrzymali z rąk Agnieszki Czarnuch – dyrektora Centrum Kultury i Sportu w Postominie Puchary Wójta Gminy Postomino, a za miejsca I-VI w klasyfikacji generalnej – nagrody rzeczowe i dyplomy. Także zwycięzcy poszczególnych konkurencji za miejsca I-III miejsca otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Sport i rekreacja i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.