Morsowa kąpiel, bieg i marsz „Policz się z Cukrzycą” w Postominie podczas XXI finału WOŚP

Postomiński Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaprasza na kąpiel Morsów w jeziorze Marszewo oraz 4-ty integracyjny bieg i 4-ty marsz nordic walking pod hasłem „Policz się z cukrzycą” w ramach XXI Finału WOŚP. Będą też inne atrakcje na terenie CKiS, a wolontariusze wraz z Młodzieżową Orkiestrą Dętą i Kapelą „Pieńkowianie” ruszą w teren orkiestrowymi pojazdami. Do tego loteria, aukcja, występy, same pyszności i pokaz fajerwerków na finał. Zapraszamy.

Kąpiel Morsów, „antycukrzycowe” bieganie i marsz odbędą się w trakcie trwania XXI finału WOŚP w dniu 13 stycznia 2013 roku. Kąpiel zaplanowano na godz. 13.00, start biegu na godz. 14.00, zaś uczestnicy marszu wystartują ok. godz. 14.50.

Ideą biegu i marszu jest promowanie zdrowego trybu życia i zwrócenie uwagi na problem cukrzycy w Polsce.

Bieg i marsz nie będą łatwe ze względu na panujące warunki atmosferyczne. Zalegająca pokrywa śnieżna, gruba warstwa lodu i mróz na pewno nie sprzyjają bieganiu i chodzeniu, jednakże liczymy na to, że przez samą swoją obecność, a nie wynik – zawodnicy wesprą tę wspaniałą akcję.

Z kolei te warunki są wyśmienite dla amatorów zimowych kąpieli. Liczymy na Waszą niezawodną obecność.

Trasa biegu i marszu nie będzie specjalnie przygotowywana. Liczymy na Państwa wyrozumiałość, dobry humor, kolorowe przebrania i wsparcie prozdrowotnej idei. Biegacze pobiegną (może na nartach lub łyżwach J) ze stadionu im. Z. Galka w Postominie torfowiskiem i chodnikami, by zakończyć bieg na stadionie. Planujemy dystans o długości ok. 3.000 m, licząc na to, że kibice i wszyscy chętni dołączą się do zawodników, truchtając wraz z nimi.

Uczestnicy marszu Nordic Walking przejdą chodnikami i drogami śródpolnymi w okolicach Postomina.

Po zakończeniu kąpieli, biegu i marszu (ok. godz. 15.00) planowany jest ciepły posiłek – grochówka, kiełbaska, herbatka, ciasteczko (za symboliczny grosik do puszki wolontariusza) oraz uroczyste podsumowanie biegowego Grand Prix mieszkańców Gminy Postomino i członków klubu biegacza „Bryza”.

Więcej szczegółów o imprezach w ramach WOŚP znajdziecie na stronie www.ckis.postomino.pl

Zapraszamy.

A. Czarnuch

Ten wpis został opublikowany w kategorii Biegowe Grand Prix Gminy Postomino, CKIS Postomino, Imprezy biegowe, Inne wydarzenia, Klub Biegacza "Bryza", Koncerty, Kultura, Morsy, Nordic Walking, Śpiew, Sport i rekreacja, Sztuka, Taniec, Turystyka i promocja, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.