Nasz wspólny sukces – 2 miejsce w Sportowym Turnieju Miast i Gmin 2012

W dniach 26 maja – 1 czerwca 2012 r. odbyła się kolejna, XVIII edycja Sportowego Turnieju Miast i Gmin. Jest to jedna z największych imprez sportowych w Polsce, w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Od kilku lat Sportowy Turniej Miast i Gmin organizowany jest na terenie Gminy Postomino. Różnego rodzaju aktywność fizyczna organizowana była niemal w każdym sołectwie, w każdej szkole, a termin ten był dobrą okazją na zorganizowanie imprez rekreacyjnych i sportowych okazji Dnia Dziecka czy Dnia Marki, które można było zaliczyć do Turnieju Miast i Gmin.

W tegorocznej punktacji Turnieju wysoko klasyfikowane było przeprowadzenie Testu Coopera. Centrum Kultury i Sportu w tym roku przeprowadziło już 3-ci w historii Test Coopera, a sołtysi i jednostki OSP chętnie przeprowadzili testy w swoich społecznościach.

W tegorocznej punktacji Turnieju sklasyfikowano łącznie 381 miast i gmin z terenu całej Polski. Największy udział, jak co roku miały miasta i gminy z Województwa Zachodniopomorskiego. Miasta i gminy, które najpierw przekazywały zgłoszenia imprez i wydarzeń, a później wyniki zawodów podzielone zostały na 6 grup w zależności od liczby mieszkańców.

Gmina Postomino od czterech lat jest w czołówce w swojej grupie (grupa II – od 5 do 7,5 tys. mieszkańców), w której konkurowała z 79 innymi jednostkami samorządu terytorialnego.

Niezmiernie milo nam poinformować, że w tym roku Gmina Postomino zajęła II miejsce w swojej grupie, zdobywając nagrodę w wysokości 9 tys. zł na zakup sprzętu sportowego. Postomino znalazło się tuż za Miastem i Gminą Kalisz Pomorski (powiat drawski, woj. zachodniopomorskie), które zajęło I miejsce.

W naszej grupie sklasyfikowano też gminę Malechowo (50 miejsce), z kolei gmina wiejska Sławno oraz miasto Darłowo z grupy III zostały niesklasyfikowane, gdyż nie dokonano regulaminowych zadań przesyłania sprawozdania w odpowiednim terminie.

Tak wysokie miejsce Gmina Postomino od kilku lat utrzymuję dzięki wspólnej, ogromnej współpracy rzeszy ludzi dobrej woli. W czasie trwania Turnieju na terenie gminy Postomino zorganizowano łącznie 294 imprez dużych i małych, w których zanotowano łącznie 12.128 startów.

W tegorocznym turnieju udział wzięło: 18 sołectw, 6 Ochotniczych Straży Pożarnych, 12 stowarzyszeń, 4 szkoły z terenu gminy, 3 ośrodki wczasowe, 4 świetlice środowiskowe oraz świetlice wiejskie.

Nagroda – 9 tys. zł. przeznaczona zostanie na zakup sprzętu sportowego, który zgodnie z liczbą przeprowadzonych przedsięwzięć i sugestiami zainteresowanych przekazany zostanie uczestnikom turnieju pod koniec br.

Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do wspólnego sukcesu naszej Gminy. Wszystkim sołectwom szkołom, stowarzyszeniom i wszystkim Państwu którzy uczestniczyli w Europejskim Tygodniu Sportu dla Wszystkich.

M. Lech-Szajner
A. Czarnuch

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Sport i rekreacja, Sportowy Turniej Miast i Gmin, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.