Nosalin najlepszy w warcabach, Postomino liderem Współzawodnictwa Sołectw

W sobotę, 24 listopada 2012 r. w Szkole Podstawowej w Staniewicach został rozegrany Turniej o Puchar Wójta Gminy Postomino w Warcabach Stupolowych w ramach XV Współzawodnictwa Sportowo-Rekreacyjnego Sołectw Gminy Postomino w roku 2012. W turnieju wzięło udział 8 sołectw.

Turniej miał charakter drużynowy i został rozegrany w systemie kołowym. Każda drużyna liczyła trzy osoby, w tym minimum jedna kobieta.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Nosalina (Anna Gołojuch, Sebastian Surma, Kamil Siudek) – 14 pkt. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Staniewic (Zuzanna Wiktor, Oliwia Szwiec, Zuzanna Kowalska) – 12 pkt, a trzecie miejsce drużyna z Postomina (Klaudia Białowąs, Marek Domżałowicz, Zdzisław Machelski) – 9 pkt.

Najstarszym zawodnikiem turnieju okazał się Paweł Czechowski (Chudaczewo), zaś najstarszą panią była Katarzyna Ochocka (Pieszcz). Najmłodszymi byli: Anna Gołojuch (Nosalin) i Szymon Pakos (Wilkowice). Wśród samorządowców do walki w warcaby przystąpili: Paweł Czechowski – Radny Rady Gminy i Sołtys Chudaczewa oraz Marek Domżałowicz – Sołtys Postomina.

Najlepszymi zawodnikami na poszczególnych warcabnicach okazali się: Zdzisław Machelski (Postomino), Sebastian Surma i Anna Gołojuch (oboje z Nosalina).

Wyniki turnieju:
1 miejsce – Nosalin – pkt. 14 (35 pkt: 8, 14, 14)
2 miejsce – Staniewice – pkt. 12 (34 pkt: 11, 11, 12)
3 miejsce – Postomino – pkt. 9 (25 pkt: 14,7,4)
4 miejsce – Pieszcz – pkt. 8 (21 pkt: 10, 10, 1)
5 miejsce – Nacmierz – pkt. 5 (16 pkt: 3, 4, 5)
6 miejsce – Wilkowice – pkt. 4 (17 pkt: 4, 6, 7)
7 miejsce – Mazów – pkt. 3 (12 pkt: 3, 0, 9)
8 miejsce – Chudaczewo – pkt. 1 (8 pkt: 1, 2, 3)

Turniej sędziowali Anna Chylewska-Sroka i Tadeusz Chylewski przy wsparciu Brunona Studzińskiego.

Tradycyjnie zwycięzcy za miejsca I-IV otrzymali z rąk Bogumiły Roman-Struś – Dyrektora Szkoły Podstawowej w Staniewicach Puchary Wójta Gminy Postomino, a dla wszystkich drużyn wręczono dyplomy. Drobne upominki otrzymali też wyróżnieni zawodnicy.

Serdecznie dziękujemy Pani Bogumile Roman-Struś – Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Staniewicach oraz Pracownikom Szkoły za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu Turnieju o Puchar Wójta Gminy Postomino w Warcabach Stupolowych w ramach XV Współzawodnictwa Sportowo-Rekreacyjnego Sołectw Gminy Postomino w roku 2012.

Turniej Warcabowy był ostatnim w tym roku turniejem klasyfikowanym w ramach XV Współzawodnictwa Sportowo-Rekreacyjnego Sołectw Gminy Postomino w roku 2012.

Niezmiennym liderem pozostaje Sołectwo Postomino, które udział wzięło we wszystkich klasyfikowanych zawodach i za każdym razem miało miejsce na podium (3 x I miejsce, 2 x II miejsce, 2 x III miejsce).

Tak jak i przez ostatnie 2 lata Sołectwo Nosalin zajęło 2 miejsce we WSRS. Dzięki zwycięstwie w Turnieju Warcabowym awansowało z pozycji 3 z przewagą jedynie 1,5 pkt. nad Sołectwem Nacmierz, które ostatecznie uplasowało się na 3 miejscu Współzawodnictwa. Nacmierz odnotował niebywały awans w stosunku do poprzednich lat. W roku 2010 był na miejscu 7-ym, a w 2011 na 6-tym.

Po turnieju warcabowym awans na 4 miejsce klasyfikacji ogólnej Współzawodnictwa odnotowało Sołectwo Pieszcz (z 6), powodując spadek o jedno miejsce Sołectwa Pieńkowo i Sołectwa Łącko (odpowiednio na miejsce 5 i 6), nie biorących udziału w Turnieju.

KLASYFIKACJA
Współzawodnictwa Sportowo-Rekreacyjnego Sołectw Gminy Postomino w roku 2012

Oficjalne podsumowanie tegorocznych zmagań Sołectw odbędzie się pod koniec grudnia br., kiedy to wręczone zostaną nagrody i dyplomy.

Anna Chylewska-Sroka
Agnieszka Czarnuch

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Sport i rekreacja, Współzawodnictwo Sportowo-Rekreacyjne Sołectw i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.