Ostatnia runda eliminacyjna Czwartków LA za nami

W czwartek, 24 maja 2012 r. odbyła się ostatnia runda eliminacyjna w ramach Postomińskich Czwartków Lekkoatletycznych z PKN Orlen w roku 2011/2012. Do zmagań stanęło 74 młodych zawodników z następujących szkół:
- Szkoła Podstawowa w Postominie – 16 osób
- Szkoła Podstawowa w Pieszczu – 16 osób
- Szkoła Podstawowa w Staniewicach – 16 osób
- Szkoła Podstawowa w Jarosławcu – 12 osób
- Społeczna Szkoła Podstawowa w Korlinie – 4 osoby
- Szkoła podstawowa w Kurowie – 10 osób

Zawodnicy zmagali się z poszczególnymi konkurencjami w swoich kategoriach wiekowych. Szczegółowe wyniki:

Bieg na dystansie 60 m

Bieg na dystansie 300 m

Bieg na dystansie 600 m dziewcząt

Skok w dal

Rzut piłką palantową

Podczas tej edycji ustanowiono 6 rekordów Czwartków Lekkoatletycznych w roku 2012/2012. Są to:

Skok w dal:
- chłopcy z rocznika 2000 – Adrian Kujda – SP Kurowo – 4,13 m (poprawił własny rekord o 1 cm)
- chłopcy z rocznika 2001 i młodsi – Cyprian Bryl – SSP Korlino – 3,87 m (poprawił rekord Dominika Bartoszek – SP Kurowo o 3 cm)
- dziewczęta z rocznika 1999 – Klaudia Białowąs – SP Postomino – 4,28 m (poprawiła własny rekord o 6 cm)
- dziewczęta z rocznika 2000 – Aleksandra Maksim – SP Postomino – 3,58 (poprawiła własny rekord o 18 cm)

Rzut piłką palantową:
- dziewczęta z rocznika 1999 – Natalia Ćwiklińska – SP Jarosławiec – 38,5 m (poprawiła własny rekord o 1,5 m)
- dziewczęta z rocznika 2001 i młodsze – Dominika Zimnicka – SP Kurowo – 22 m (poprawiła własny rekord o 50 cm)

Już w czwartek – 31 maja 2012 r. odbędzie się FINAŁ GMINNY Gminny Czwartków Lekkoatletycznych, podczas którego wszyscy ci zawodnicy, którzy wzięli udział w co najmniej 5 zawodach i wystartują w Finale Gminnym mogą ubiegać się o prawo startu w Finale Ogólnopolskim w Łodzi w dniach 22-24 czerwca 2012 r.

W każdej konkurencji w poszczególnych kategoriach wiekowych zakwalifikowanych może być maksymalnie 3 zawodników. Jednakże zakwalifikowani zawodnicy w Finale Ogólnopolskim mogą wystąpić tylko w 1 konkurencji. Należy wybrać tę konkurencję i obowiązkowo wystartować w niej podczas Finału Gminnego.

O start w Finale Ogólnopolskim mogą ubiegać się ze względu na ilość dotychczasowych startów:

Bieg na dystansie 60 m:
- Maciej Andrik – SP Pieszcz – 257 pkt.
- Klaudia Bartnik – SP Jarosławiec – 137 pkt.
- Dominik Bartoszek – SP Kurowo – 243 pkt.
- Karolina Bartoszek – SP Kurowo – 340 pkt.
- Agnieszka Białowąs – SP Postomino – 75 pkt.
- Klaudia Białowąs – SP Postomino – 560 pkt.
- Aleksandra Bosak – SP Postomino – 60 pkt.
- Jakub Capar – SSP Korlino – 215 pkt.
- Filip Chmera – SP Kurowo – 212 pkt.
- Maja Chocianowska – SP Postomino – 310 pkt.
- Nikola Czarnuch – SP Staniewice – 217 pkt.
- Natalia Ćwiklińska – SP Jarosławiec – 143 pkt.
- Julia Długołęcka – SP Staniewice – 93 pkt.
- Julia Garlin – SP Jarosławiec – 51 pkt.
- Natalia Gąbka – SP Staniewice – 6 pkt.
- Michał Gruntowicz – SP Pieszcz – 484 pkt.
- Katarzyna Grzebielucha – SP Postomino – 63 pkt.
- Aleksander Izbiński – SP Jarosławiec – 241 pkt.
- Anna Jurewicz – SP Postomino – 215 pkt.
- Martyna Kania – SP Postomino – 197 pkt.
- Jakub Kasiński – SSP Korlino – 103 pkt.
- Andżelika Kujawa – SP Staniewice – 330 pkt.
- Adrian Kujda – SP Kurowo – 328 pkt.
- Julia Lisek – SP Staniewice – 10 pkt.
- Mateusz Łągiewczyk – SP Postomino – 107 pkt.
- Aleksandra Maksim – SP Postomino – 172 pkt.
- Magdalena Mazurek – SP Staniewice – 60 pkt.
- Wiktor Michalski – SP Postomino – 108 pkt.
- Natalja Olijnyk – SP Kurowo – 25 pkt.
- Marcin Olszewski – SP Kurowo – 123 pkt.
- Oliwia Orzechowska – SP Postomino – 91 pkt.
- Patryk Pasternak – SP Pieszcz – 258 pkt.
- Patrycja Pawłowska – SP Staniewice – 2 pkt.
- Karolina Piołunkowska – SP Postomino – 63 pkt.
- Michał Połchowski – SP Kurowo – 220 pkt.
- Agnieszka Pszon – SP Staniewice – 0 pkt.
- Weronika Sawicka – SP Jarosławiec – 14 pkt.
- Kamil Siudek – SP Staniewice – 469 pkt.
- Kacper Słodziński – SP Pieszcz – 110 pkt.
- Maciej Stępień – SP Postomino – 112 pkt.
- Aleksandra Surma – SP Staniewice – 189 pkt.
- Kacper Surma – SP Staniewice – 74 pkt.
- Sebastian Surma – SP Staniewice – 76 pkt.
- Piotr Szostek – SP Pieszcz – 271 pkt.
- Weronika Szydłowska – SP Postomino – 176 pkt.
- Hubert Topólski – SP Pieszcz – 0 pkt.
- Patryk Wachałowski – SP Pieszcz – 124 pkt.
- Inga Wal – SP Staniewice – 197 pkt.
- Krystian Zabłotny – SP Staniewice – 26 pkt.
- Dominika Zimnicka – SP Kurowo – 69 pkt.

Bieg na dystansie 300 m:
- Oliwia Borkowicz – SP Pieszcz – 26 pkt.
- Aleksandra Bosak – SP Postomino – 7 pkt.
- Julia Garlin – SP Jarosławiec – 32 pkt.
- Jan Kurkul – SP Pieszcz – 168 pkt.
- Alicja Łomża – SP Pieszcz – 26 pkt.
- Damian Ordon – SP Postomino – 89 pkt.
- Karolina Piołunkowska – SP Postomino – 0 pkt.
- Kamil Siudek – SP Staniewice – 5 pkt.
- Laura Słodzińska – SP Pieszcz – 0 pkt.
- Katarzyna Wojciechowska – SP Pieszcz – 55 pkt.
- Patryk Zabłotny – SP Staniewice – 0 pkt.
- Adrianna Zielonka – SP Pieszcz – 32 pkt.
- Amanda Zielonka – SP Pieszcz – 7 pkt.

Bieg na dystansie 600 m:
- Agnieszka Kowal – SP Pieszcz – 124 pkt.
- Wiktoria Swędrak – SP Pieszcz – 15 pkt.
- Adrianna Zielonka – SP Pieszcz – 70 pkt.

Rzut piłką palantową:
- Klaudia Bartnik – SP Jarosławiec – 284 pkt.
- Agnieszka Białowąs – SP Postomino – 193 pkt.
- Aleksandra Bosak – SP Postomino – 94 pkt.
- Jakub Capar – SSP Korlino – 207 pkt.
- Filip Chmera – SP Kurowo – 396 pkt.
- Natalia Ćwiklińska – SP Jarosławiec – 388 pkt.
- Julia Garlin – SP Jarosławiec – 26 pkt.
- Michał Gruntowicz – SP Pieszcz – 483 pkt.
- Katarzyna Grzebielucha – SP Postomino – 257 pkt.
- Aleksander Izbiński – SP Jarosławiec – 220 pkt.
- Jan Kurkul – SP Pieszcz – 573 pkt.
- Mateusz Łągiewczyk – SP Postomino – 318 pkt.
- Wiktor Michalski – SP Postomino – 310 pkt.
- Natalja Olijnyk – SP Kurowo – 230 pkt.
- Marcin Olszewski – SP Kurowo – 441 pkt.
- Damian Ordon – SP Postomino – 288 pkt.
- Oliwia Orzechowska – SP Postomino – 203 pkt.
- Angelika Pałęcka – SP Kurowo – 340 pkt.
- Patryk Pasternak – SP Pieszcz – 417 pkt.
- Karolina Piołunkowska – SP Postomino – 118 pkt.
- Weronika Sawicka – SP Jarosławiec – 20 pkt.
- Maciej Stępień – SP Postomino – 289 pkt.
- Wiktoria Swędrak – SP Pieszcz – 189 pkt.
- Patryk Wachałowski – SP Pieszcz – 464 pkt.
- Katarzyna Wojciechowska – SP Pieszcz – 271 pkt.
- Krysian Zabłotny – SP Staniewice – 50 pkt.
- Patryk Zabłotny – SP Staniewice – 99 pkt.
- Adrianna Zielonka – SP Pieszcz – 331 pkt.
- Dominika Zimnicka – SP Kurowo – 299 pkt.

Skok w dal:
- Maciej Andrik – SP Pieszcz – 236 pkt.
- Dominik Bartoszek – SP Kurowo – 281 pkt.
- Karolina Bartoszek – SP Kurowo – 257 pkt.
- Klaudia Białowąs – SP Postomino – 454 pkt.
- Oliwia Borkowicz – SP Pieszcz – 254 pkt.
- Aleksandra Bosak – SP Postomino – 9 pkt.
- Jakub Capar – SSP Korlino – 73 pkt.
- Maja Chocianowska – SP Postomino – 359 pkt.
- Nikola Czarnuch – SP Staniewice – 311 pkt.
- Julia Długołęcka – SP Staniewice – 220 pkt.
- Julia Garlin – SP Jarosławiec – 191 pkt.
- Natalia Gąbka – SP Staniewice –  152 pkt.
- Anna Jurewicz – SP Postomino – 261 pkt.
- Martyna Kania – SP Postomino – 320 pkt.
- Jakub Kasiński – SSP Korlino – 138 pkt.
- Agnieszka Kowal – SP Pieszcz – 407 pkt
- Adrian Kujda – SP Kurowo – 395 pkt.
- Julia Lisek – SP Staniewice – 174 pkt.
- Alicja Łomża – - SP Pieszcz – 267 pkt.
- Aleksandra Maksim – SP Postomino – 306 pkt.
- Magdalena Mazurek – SP Staniewice – 165 pkt.
- Patrycja Pawłowska – SP Staniewice – 202 pkt.
- Karolina Piołunkowska – SP Postomino – 45 pkt.
- Michał Połchowski – SP Kurowo – 238 pkt.
- Agnieszka Pszon – SP Staniewice – 47 pkt.
- Weronika Sawicka – SP Jarosławiec – 141 pkt.
- Kamil Siudek – SP Staniewice – 417 pkt.
- Laura Słodzińska – SP Pieszcz – 113 pkt.
- Kacper Słodziński – SP Pieszcz – 217 pkt.
- Maciej Stępień – SP Postomino – 101 pkt.
- Aleksandra Surma – SP Staniewice – 254 pkt.
- Kacper Surma – SP Staniewice – 99 pkt.
- Sebastian Surma – SP Staniewice – 115 pkt.
- Piotr Szostek – SP Pieszcz – 335 pkt.
- Weronika Szydłowska – SP Postomino – 241 pkt.
- Hubert Topólski – SP Pieszcz – 98 pkt.
- Inga Wal – SP Staniewice – 271 pkt.
- Amanda Zielonka – SP Pieszcz – 208 pkt.

Szczegółowe podsumowanie konkurencji eliminacyjnych i ilość zdobytych punktów oraz ilość startów poszczególnych zawodników

Uprzejmie proszę opiekunów o przeanalizowanie załączonej tabeli w kontekście ewentualnego startu w Finałach Ogólnopolskich.

Zapraszamy na FINAŁ GMINNY CZWARTKÓW LA w dniu 31 maja 2012 r. oraz na III Mityng Biegowo-Rzutowy w dniu 14 czerwca 2012 r., podczas którego podsumujemy tegoroczną edycję Czwartków LA, wręczymy puchary i medale..

A. Czarnuch

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Czwartki lekkoatletyczne, Sport i rekreacja i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.