Pałówko Mistrzem Gminy Postomino w Piłce Siatkowej

W minioną sobotę, 17 marca 2012 r. w sali sportowej Zespołu Szkół w Postominie odbyła się runda finałowa rozgrywek Turnieju Piłki Siatkowej Sołectw o Puchar Wójta Gminy Postomino w ramach XV Współzawodnictwa Sportowo-Rekreacyjnego Sołectw Gminy Postomino w roku 2012. Tegorocznym Mistrzem Gminy została drużyna Sołectwa Pałówko.

Do rozgrywek finałowych turnieju przystąpiło 9 sołeckich drużyn.

Pierwszy etap turnieju rozegrano w 3 grupach eliminacyjnych, do których rozstawiono liderów rozgrywek wstępnych z Pieszcza i Jarosławca oraz rozlosowano pozostałe drużyny. Rozgrywki odbywały się systemem „każdy z każdym” do 2 wygranych setów.

W grupie A zagrały sołectwa: Pałówko, Chudaczewo i Pieszcz. Pałówko wygrało oba mecze pokonując w setach 2:0 Chudaczewo i 2:1 Pieszcz. II miejsce w grupie zajęła drużyna Pieszcza, a III Chudaczewo.

Z kolei w grupie B spotkały się drużyny Postomina, Pieńkowa i Nacmierza. Pierwsze miejsce w grupie zdobyło Postomino, zwyciężając w setach po 2:0 z Pieńkowem (II miejsce) i Nacmierzem (III miejsce).

Jarosławiec, Nosalin i Wilkowice zagrały w grupie C. Zwyciężył Jarosławiec, pokonując pozostałe drużyny stosunkiem setów 2:0. II miejsce zajął Nosalin wygrywając z Wilkowicami (III miejsce w grupie).

Przystąpiono dalej do gry o poszczególne miejsca Turnieju. Nacmierz, wycofując się z rozgrywek na tym etapie zajął miejsce 9. W zmaganiach o miejsca 7-8 spotkały się drużyny Chudaczewa i Wilkowic. Zwyciężyło Chudaczewo stosunkiem setów 2:0.

W rozgrywkach o miejsca 4-6 spotkały się drużyny z miejsc II w grupach. Zagrały systemem „każdy z każdym” drużyny Sołectw Pieszcz, Pieńkowo i Nosalin. Ostatecznie 4 miejsce wywalczyła drużyna Pieszcza wygrywając oba mecze stosunkiem setów 2:0. Miejsce 5 zajęło Pienkowo, a 6 Nosalin.

Mecze o miejsca 1-3 odbyły się przy żywiołowym aplauzie kibiców. Liderzy grup eliminacyjnych – Pałówko, Postomino i Jarosławiec dały z siebie wszystko by wygrać tegoroczny turniej. Zwyciężyło Pałówko wygrywając w setach 2:1 z Postominem i 2:0 z Jarosławcem. Postomino zajęło miejsce II, wygrywając 2:0 z Jarosławcem (III miejsce).

Ostateczna klasyfikacja Turnieju Piłki Siatkowej Sołectw o Puchar Wójta Gminy Postomino:
XVI miejsce – Łącko
W rozgrywkach udział wzięło także niesklasyfikowane Sołectwo Marszewo.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, zaś zwycięzcy za miejsca I-IV Puchary Wójta Gminy Postomino.

KLASYFIKACJA SOŁECTW W RAMACH WSRS 2012.

Podczas Turnieju rozegrano także tradycyjny już konkurs na celność serwowania. Do zmagań przystąpiło 11 zawodników, którzy w pierwszym etapie mięli do wykonania 5 serwów do celu. Po 1 razie trafili – Kamil Czyżykowski, Mariusz Fijałkowski, Eryk Kuśmierczyk, Adrian Pawłowski, Cezary Pietrzyk Łukasz Stasiak. W 2 etapie zawodnicy serwowali po 3 razy. Najcelniej trafiał Cezary Pietrzyk z drużyny Pieszcza, który zajął I miejsce w konkursie. Miejsce II zajął Adrian Pawłowski z Nosalina, a III Kamil Czyżykowski z Pieszcza. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez CKiS.

Upominki otrzymały także biorące w turnieju kobiety – Maja Wiewiórska, grająca w drużynie Wilkowic i Jagoda Czyżykowska, reprezentantka Pieszcza.

Nagrodą uhonorowano także najwcześniej urodzonego zawodnika, którym był Kazimierz Cichy z Pieńkowa oraz grających w turnieju samorządowców – Daniel Pakos – Radny Rady Gminy Postomino, sołtys Wilkowic i Zenon Morka – sołtys Pieszcza.

Na trybunach nie zabrakło też Radnych Rady Gminy Postomino. Drużynie Pieńkowa kibicował Adam Pruske, z kolei Alicja Kukowska do ostatnich sekund meczu kibicowała drużynie Pałówka. Radni-sołtysi: Paweł Czechowski (sołtys Chudaczewa) i Jan Chabowski (sołtys Nacmierza) dopingowali swoje drużyny. Na trybunach znaleźli się też: Krzysztof Ciróg – sołtys Nosalina, Marek Domżałowicz – soltys Chudaczewa, Elżbieta Pacak – sołtys Pałowa i Krzysztof Urbański – sołtys Pałówka.

Zawody sędziowali: Kazimierz Gąsiorowski i Artur Struś.

Miłą niespodzianką dla zawodników był też ciepły posiłek – pyszny kapuśniak.

Serdeczne podziękowania za udostępnienie pomieszczeń szkolnych oraz pomoc w organizacji turnieju dla p. Haliny Wenda – dyrektora Zespołu Szkół w Postominie. Szczególne podziękowania dla p. Janusza Sowińskiego, p. Marka Domżałowicza i p. Krzysztofa Ugorskiego za zorganizowanie, sfinansowanie i przygotowanie poczęstunku dla zawodników oraz Funkcjonariuszy STraży Gminnej w Postominie za dbanie o ład i porządek podczas rozgrywek.

A. Czarnuch

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Sport i rekreacja, Współzawodnictwo Sportowo-Rekreacyjne Sołectw i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.