Październikowy rajd rowerowy „Jesienny Las” do Krakowian

W dniu 10 października 2010 r. rajdem „Jesienny Las” do Krakowian zakończono sezon 2009/2010 Powiatowych Rajdów Rowerowych.

W słoneczny dzień o godz. 10.10 35-cio osobowa grupa z terenu Gminy Postomino (w tym stali bywalcy – małżeństwo z Darłowa) wyruszyli na trasę Postomino-Pieńkówko-Staniewice-Wilkowice (tu czekała grupa z terenu Pałowa, Pałówka i Pieszcza). Wszyscy razem podążyli do Radosławia w okolice leśniczówki. Tutaj kolejna chwila postoju, aby dołączyła do cyklistów grupa rowerzystów ze Sławna, która o godzinie 10.30 wyruszyła trasą Sławno-Sławsko-Radosław. Powitanie 47 osobowej grupy ze Sławna i terenu gminy Sławno było bardzo radosne.

Dalej 82 osobowy peleton rowerzystów wspaniałą, leśną drogą ruszył w kierunku Krakowian. Przez uroczy, słoneczny las po ponad 30 minutach jazdy wszyscy dotarli do miejsca spotkania. Na miejscu przy ognisku czekali przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Janiewic „Nasza Wieś” ze swojskimi specjałami. Częstować się można było: ciastem, kawą, herbatą, żurkiem, bigosem oraz kiełbaską z ogniska.

Podczas spotkania integracyjnego odbyły się rozgrywki sprawnościowe obu grup rowerowych. W potyczkach wystartowali mali i duzi, kobiety i mężczyźni. Każdy znalazł coś dla siebie.

W konkurencji speedbadmintona wśród kobiet najlepiej wypadła Daniela Igras (Postomino), Krystyna Klejbs (Postomino) i Iwona Kwyk (Sławno), wśród mężczyzn Piotr Brzozowski, Andrzej Tracz i Henryk Telesiewicz (wszyscy ze Sławna).

Podczas gry w bulle było dużo emocji i wytworzyła się atmosfera hazardu. Z całej 32 osobowej grupy kobiet i mężczyzn w finałach znaleźli się: Janina Kalina (Postomino) Eugeniusz Małecki (Sławno) i Patryk Kalina (Postomino).

W konkurencji rzutu lotką do tarczy wystartowały 43 osoby. Jako najmłodsi Ola i Jaś Kowalczyk oraz Oskar i Kacper Lech-Szajner otrzymali upominki za udział. Natomiast wśród kobiet najlepszą okazała się Beata Janisz-Wieczorek (Sławno), po zaciętej dogrywce na II miejsce wskoczyła Teresa Brzozowska (Sławno), a na III miejscu uplasowała się Sylwia Szada (Postomino). Najlepszym zawodnikiem był Jacek Kowalski (Darłowo – Postomino), Grzegorz Wąsowicz i Piotr Brzozowski (obaj ze Sławna).

Przygotowano również konkurs, w którym zawodnicy mogli pokazać swoje zdolności manualne. Do wykonania „Leśnego Ludzika” zgłosiło się 12 chętnych ze wspaniałymi koncepcjami na figurki. Ludziki wykonane były z trawy, kasztanów, żołędzi, jabłek, ułożone poziomo i pionowo. Najbardziej pomysłowym ludzikiem okazał się ponad półtorametrowy, trawiasty skrzat wykonany przez Jolantę Kołodziejczyk, Grażynę Izdebską i Kasię Bogdan. Drugi skrzacik wykonany na czerwonym jabłuszku był projektem Sylwii Szady. Na pochwałę zasłużył też ludzik ze zwierzątkiem, wykonany przez Mariannę Zdrzeniecką. Nietypowym ludzikiem który otrzymał uznanie jury był trawiasty skrzat, którego zaprezentowali Jaś Czyż i Wojtek Duha.

Między konkurencjami odbył się dla najmłodszych uczestników konkurs plastyczny pt. „Jesienny Las”. Uczestnicy mieli wspaniałą fantazję, co przełożyli na papier. Do konkursu stanęli Ola i Jaś Kowalczyk (Sławno), Sara Mielczarek (Chudaczewo) oraz Oskar Lech-Szajner (Wszędzień). Dla wszystkich przygotowano upominki.

Po rozstrzygnięciu wszystkich konkurencji odbyło się podsumowanie kolejnego sezonu Powiatowych Rajdów Rowerowych, rozdanie nagród oraz losowanie upominków wśród zgromadzonych uczestników. Miło było także powitać rowerzystów, którzy po raz pierwszy wzięli udział w rajdzie. Tym samym mamy nadzieję, że spotkamy się na kolejnych rowerowych trasach i zapraszamy do aktywnego udziału w naszych rajdach rowerowych.

Na zakończenie były serdeczne podziękowania skierowane do członków Stowarzyszenia „Nasza Wieś” z Janiewic za przepyszny poczęstunek i organizację rajdowego spotkania.

Kolejny rajd rowerowy wkrótce. Zapraszamy serdecznie.

Maria Lech-Szajner

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Rajdy rowerowe, Sport i rekreacja i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.