Pieńkowianie wrócili z Babą Wielkanocną


Dnia 24 marca 2013 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Łobzie odbyła się IX edycja jarmarku rękodzielnictwa i rzemiosła pn. „Łobeska Baba Wielkanocna”. Organizatorem jarmarku, jak co roku było Starostwo Powiatowe w Łobzie, Łobeski Dom Kultury wraz z Zachodniopomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach. To okazja do prezentacji wyrobów rękodzielniczych z terenu województwa Zachodniopomorskiego, które przyczyniają się do promocji regionu. IX edycji Jarmarku Rękodzieła i Wyrobów Wielkanocnych towarzyszył Przegląd Kapel i Zespołów Ludowych z terenu województwa Zachodniopomorskiego.

W niedzielę po mszy świętej w kościele pw. NSPJ  ulicami Łobza przeszedł barwny korowód z kapelami, zespołami śpiewaczymi i przepięknymi palmami – to był pierwszy akord Łobeskiej Baby Wielkanocnej – jarmarku świątecznego połączonego z regionalnym festiwalem zespołów folklorystycznych.


Ze względu na pogodę impreza, zwykle plenerowa, odbyła się w hali sportowo-widowiskowej.


Do miasta przybyło 15 zespołów i 250 wystawców. Wszystkich witali: wicestarosta Jan Zdanowicz i burmistrz Ryszard Sola. W gronie znamienitych gości byli m.in. Jarosław Rzepa, członek zarządu województwa, prof. Bogdan Matławski z Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Lech Karwowski z Muzeum Narodowego w Szczecinie. Stoły uginały się od różnych specjałów, których w marketach ze świecą nie znajdziemy.

Kapela Ludowa Pieńkowianie jako wyróżnienie otrzymała nagrodę – Łobeską Babę Wielkanocną.

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Kapela Ludowa Pieńkowianie, Kultura, Śpiew. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.