Pieńkowianie wystąpili w Manowie i Debrznie – kolejne sukcesy na ich koncie

W dniu 17 listopada 2012 r. Kapela Ludowa „Pieńkowianie” gościła na „Kapeliadzie Manowskiej” w Manowie, która odbyła się już po raz jedenasty. To spotkanie miłośników muzyki ludowej, a jego inicjatorami byli Wanda i Marian Wegrzyńscy, założyciele zespołu ludowego „Manowskie Malwy”.

Kapeliada rozpoczęła się tradycyjnie mszą św. w kościele w Manowie, a później było już tylko wielkie śpiewanie w miejscowym gimnazjum.

W tegorocznym spotkaniu udział wzięło 12 zespołów i kapel ludowych. Piękna, ludowa muzyka porwała wielu do wspólnej zabawy.

Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Na zakończenie zabawy zespoły spotkały się w Gminnym Ośrodku Kultury w Wyszewie na wspólnej biesiadzie.

Z kolei w dniu 18 listopada br. Kapela „Pieńkowianie” prezentowała się w Debrznie na IX Pomorskim Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych, Biesiadnych i Kapel Podwórkowych im. Świętego Andrzeja.

Niedziela była drugim dniem przeglądu, podczas którego na scenie prezentowały się zespoły, kapele i soliści muzyki biesiadnej i podwórkowej. W rywalizacji tego dnia wzięło udział łącznie 40 zespołów i 12 solistów.


W kategorii Zespół Biesiadny „Pieńkowianie” wystąpili w pełnym składzie i zajęli II miejsce.

Z kolei w kategorii Kapela Podwórkowa trzej panowie z zespołu „Pieńkowianie” rywalizowali z pozostałymi kapelami. Im również udało się zdobyć II miejsce.

W kategorii Soliści „Pieńkowian” reprezentowali:

  • Danuta Zając, która za swój występ otrzymała wyróżnienie

  • Jan (Kazimierz) Białowąs, który zdobył I miejsce w tej kategorii.


Na zakończenie przeglądu za piosenkę „Żono moja..” Jan Białowąs otrzymał nagrodę specjalną Dyrektora Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Debrznie. Pamiątkowy obraz otrzymał z rąk Dyrektora.

Ten wyjazd był największym sukcesem w tym roku dla całej Kapeli „Pieńkowianie” uwieńczony licznymi dyplomami i nagrodami. Gratulujemy !!!

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Koncerty, Kultura, Śpiew, Sztuka i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.