Po neptunowskich włościach spacerowali uczestnicy rajdu nordic walking

 

Niedzielny ranek, 13 listopada 2011 r. przywitał uczestników rajdu Nordic Walking w Jarosławcu chłodnym, delikatnie mroźnym powietrzem. Niewielka, 15 osobowa grupa z uśmiechem na twarzy wyruszyła dróżkami Jarosławca do Jezierzan.

W Jezierzanach można było odwiedzić małe regionalne muzeum morza tzw. „SZOPĘ RYBACKĄ”. W czasie spotkania z właścicielami uczestnicy dowiedzieli się dużo ciekawych i interesujących informacji na temat pracy rybaka na kutrze, połowu ryb, a także ciekawostki o morzu Bałtyckim.

Serdeczne podziękowania kierowane są do Państwa Krystyny i Leszka Kołakowskich za ciepłą i interesującą gościnę, życząc dużo sił w zamierzonych planach – wybudowania „Muzeum Rybołówstwa” w Jezierzanach.

Po powrocie do Jarosławca miłośnicy Nordic Walking dołączyli do korowodu i razem z morsami wzięli udział we wspólnym otwarciu sezonu kąpielowego morsów w Jarosławcu. Dalej rajdowicze wyruszyli w kierunku klifu, by zobaczyć sposób wykonywania prac zabezpieczających nasz klif w Jarosławcu.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy rajdu spotkali się na terenie Ośrodka Wczasowego „Przywodny” z morsami przy wspólnym ognisku.

Serdecznie zapraszamy na zawody – III Mikołajkowe 2 Mile Morskie Nordic Walking „Powitanie Zimy 2011”, które odbędą się w Jarosławcu w dniu 3 grudnia 2011 r. Start godz. 12.20 z terenu przy latarni morskiej.

Maria Lech-Szjner

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Nordic Walking, Sport i rekreacja i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.