Podsumowano gminne rajdy rowerowe w roku 2011

W dniu 6 listopada 2011 roku odbył się ostatni rajd rowerowy podsumowujący tegoroczny  sezon rowerowy na terenie Gminy Postomino.

W słoneczny, jesienny poranek z Ronina do Kanina wyruszyła grupa rowerzystów pokonując pierwszy raz nowo wybudowane skrzyżowanie – rondo w Kaninie.

W świetlicy wiejskiej w Kaninie na wszystkich czekała sołtys wsi – Janina Grzejszczak wraz  z Eweliną Sochacką, które swej gościnności nigdy nie odmówiły rowerzystom i ciastem swojskiego wypieku, kawą i herbatą ugościły wszystkich porzybyłych.

Po ciepłej herbatce 35-osobowa grupa rowerzystów wyruszyła do Chudaczewka, by wspólnymi siłami rozpalić ognisko na postoju (serdecznie dziękujemy rodzinie Pakos
z Wilkowic, którzy pomogli przy krzesaniu płomieni).

Do zabawy dołączyli też: Wójt Gminy Postomino – Janusz Bojkowski wraz z Zastępcą – Adamem Drapałą, którzy wraz z rajdowiczami wspólnie piekli kiełbaski na ognisku.

Podczas rajdu ogłoszony został konkurs na bukiet jesiennych liści, w którym uczestniczyło 7 osób. Według jurorów: Janusza Bojkowskiego, Adama Drapały i Jolanty Wandas najpiękniejsze trzy bukiety, które zostały wyróżnione nagrodami wykonały: Janina Kalina z Pieszcza, Teresa Brzozowska ze Sławna oraz Daniela Igras z Królewa. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali słodkie upominki a byli to: Kamil Dzięcielewski ze Sławna, Maryla Staszak i Małgorzata Wietrzyńska z Chudaczewa oraz Krystyna Zielonka z Pieszcza.

W tym dniu nagrodzono najbardziej aktywnych rowerzystów tego roku (wzięto pod uwagę 13 zorganizowanych rajdów). Statuetki „AKTYWNEGO ROWERZYSTY” roku 2011 oraz nagrodę i dyplom otrzymali:

 • Wiesława Dankowska z Pieńkowa (13 rajdów)
 • Zofia Podemska z Pieńkowa (13 rajdów)
 • Darek Maniecki z Nosalina (13 rajdów)
 • Teresa Pieniążek z Pieszcza (12 rajdów)

Ponadto za aktywność nagrodę i dyplom otrzymali:

 • Krystyna Zielonka z Pieszcza (11rajdów)
 • Maryla Staszak z Chudaczewa (10 rajdów)
 • Beata Kowalska z Darłowa (10 rajdów)
 • Daniela Igras z Królewa (10 rajdów)
 • Irena Szost z Pieszcza (9 rajdów)
 • Oskar i Kacper Lech-Szajner z Wszędzienia (9 rajdów)
 • Ilona i Sara Mielczarek z Chudaczewa (8 rajdów)
 • Przemek Myziak z Chudaczewa (8 rajdów)

We wszystkich 13 rajdach uczestniczyło w sumie 269 osób z terenu Gminy Postomino i 221 osób ze terenu miasta i gminy Sławno. 69 osób z Gminy Postomino, to aktywni uczestnicy, którzy brali udział w poszczególnych rajdach.

Na zakończenie przy ognisku było wesoło i muzycznie, bo członkinie zespołu „Pieszczanki”, które również uczestniczą w rajdach rowerowych, zaśpiewały kilka utworów oraz przebój z pierwszego miejsca Ludowej Listy Przebojów RADIA KOSZALIN.

Było nam miło na naszym ostatni rajdzie przywitać nowych uczestników a byli to: Wojciech Szokalski z Warszawy, Marcin Kruszyński i Zbigniew Szczepaniak z Koszalina oraz Jolanta i Krzysztof Wandas z Darłowa.

Rajd ten, był pod hasłem „HUBERTUS”, niestety kilka dni przed imprezą członkowie zarządu Koła Łowieckiego „Cyranka” poinformowali iż, w tym dniu nie mogą nas przyjąć, a dopiero w grudniu podczas poświęcenia nowo budowanej wiaty biesiadnej w Chudaczewku.

Dziękujemy serdecznie wszystkim za wspólne rajdy rowerowe i zapraszamy do aktywnego udziału w przyszłym roku.

Współorganizatorami wszystkich rajdów na terenie Gminy Postomino byli:
- Centrum Kultury i Sportu w Postominie
- Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „AKTYWNI” w Postominie
- Klub Miłośników Turystyki Rowerowej „Marysieńka” w Postominie
- Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Postominie

Maria Lech-Szajner

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Rajdy rowerowe, Sport i rekreacja i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.