Postomińskie pisanki i palmy w Swołowie

Najpiękniejsze pisanki – wykonane przez laureatów postomińskiego konkursu – zostały zawiezione do Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie na I Pomorski Konkurs na Tradycyjną Palmę i Pisankę Wielkanocną. Z Centrum Kultury i Sportu z Postomina zawieziono około 20 kompletów pisanek oraz 2 palmy wykonane przez Julię i Agnieszkę Dankowskie z Pieńkowa.

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się podczas obchodów niedzieli palmowej w Swołowie w dniu 24 marca 2013 o godzinie 15.00. Niestety tym razem nikt z Gminy Postomino nie otrzymał nagrody.

Konkurs rozegrano w z podziałem na kategorie: pisanka i palma wielkanocna bez podziału na kategorie wiekowe, więc dzieci które dopiero uczą się technik zdobienia nie miały zbytnio szans z osobami starszymi.

Poprosiliśmy organizatorów, aby w przyszłym roku wzięto pod uwagę jeszcze kategorie wiekowe, aby zachęcić dzieci i młodzież do rozwijania zainteresowań sztuką ludową i obrzędową.

M. Lech-Szajner

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Kultura, Sztuka, Zajęcia plastyczne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.