Powstaje nowy w Zachodniopomorskiem, ale znany w Europie produkt turystyczny – Pomorska Droga św. Jakuba – przyłącz się!

Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Turystyki ZART na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego oraz Fundacji Szczecińska ma przyjemność zaprosić na bezpłatne warsztaty szkoleniowe w ramach projektu „RECreate – Rewitalizacja Europejskiego Szlaku Kulturowego na Obszarze Południowego Bałtyku – Pomorska Droga Św. Jakuba”.

Projekt ma służyć ożywieniu idei wędrowania szlakiem św. Jakuba, który przebiega przez województwo zachodniopomorskie.

Zaproszenie adresowane jest do osób zainteresowanych ideą Szlaku, współpracą przy jego tworzeniu, funkcjonowaniu i popularyzowaniu, w szczególności do branży turystycznej, jednostek samorządu terytorialnego, środowisk oświatowych, sportowo-rekreacyjnych, przedstawicieli duchowieństwa, aktywnych członków fundacji i stowarzyszeń, mediów lokalnych.

Celem warsztatów jest:

  • podniesienie świadomości na temat idei i zasadach funkcjonowania szlaków – Dróg Świętego Jakuba w Europie (w wymiarze religijnym i turystycznym) oraz związanych z tym korzyści dla regionu i lokalnych podmiotów,
  • nawiązanie współpracy pomiędzy podmiotami funkcjonującymi przy Szlaku i wyłonienie liderów zapewniających funkcjonowanie i trwałość produktu,
  • aktywizacja w zakresie kreowania nowych produktów turystycznych wokół Szlaku, np. rozwoju oferty kulinarnej, rzemiosła, bazy noclegowej, w tym agroturystyki, uczestniczenia w wydarzeniach związanych ze Szlakiem (Jarmark Jakubowy, Europejskie Dni Dziedzictwa itp.).

Oferujemy jednodniowe warsztaty w wybranych miejscach na terenie naszego województwa – istotnych z punktu widzenia funkcjonowania Szlaku:

  • Białogard – 13 marca 2013, w godzinach 10-15,
  • Sławno – 22 marca 2013, w godzinach 10-15,
  • Polanów- 23 marca, w godzinach 10-15,
  • Szczecin – 9 kwietnia 2013, w godzinach 10-15,
  • Stepnica- 10 kwietnia, w godzinach 10-15

Omówiona zostanie m.in. tematyka historii, idei i zasad funkcjonowania szlaków Jakubowych w Europie, motywów pielgrzymowania, korzyści wynikających z położenia na szlaku, istniejących walorów regionu i ich adaptacji dla potrzeb turysty-pielgrzyma.

Zgłoszenia prosimy przesyłać najpóźniej na 10 dni przed rozpoczęciem warsztatów na e-mail recreate@zart.pl 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Turystyka i promocja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.