Promocja Gminy Postomino – Pieńkowianie na targach

Kapela Ludowa „Pieńkowianie”, która działa już od prawie 27 lat na terenie gminy Postomino aktywnie włącza się w promocję naszej małej ojczyzny. Od wielu lat reprezentuje lokalne dziedzictwo kulturowe na wielu przeglądach, jarmarkach i festiwalach. Nie sposób zliczyć wszystkich ich występów.

Rok 2011 jest szczególnie „pracowity” dla członków Kapeli. Oprócz przeglądów i festiwali oraz prezentacji, w których rokrocznie biorą udział (tj. Dzień Babci i Dziadka, Dzień Seniora, Dzień Inwalidy, imprezy gminne, przeglądy w Debrznie, Kwidzynie i wielu, wielu innych) „Pieńkowianie” reprezentowali gminę Postomino w styczniu (21-22) w Berlinie na targach Grüne Woche (relacja).

Ostatnio swym udziałem promowali gminę Postomino na Targach AgroTravel w Kielcach. Podczas 4-dniowych prezentacji od 14 do 17 kwietnia 2011 r. rozdysponowali mnóstwo broszur, ulotek, informatorów wśród odwiedzających targi, zapraszając na letni wypoczynek nad morze.

 

Z kolei 8 maja 2011 r. wraz z Powiatem Sławieńskim wzięli udział w XX targach Turystycznych MARKET TOUR „Piknik nad Odrą” w Szczecinie. Ludowe granie przypadło do gustu wielu odwiedzającym targi, którzy razem z „Pieńkowianami” śpiewali ich piosenki.

 

„Pieńkowianie”, określani już przez niektórych jako „nasze dobro narodowe” w specyficzny i bardzo intensywny sposób od lat promują gminę Postomino.

DZIĘKUJEMY.

Już dziś wystąpią na deskach Sławieńskiego Domu Kultury podczas obchodów Dnia Inwalidy, a w najbliższym czasie będzie można ich zobaczyć w Lipianach, Jarosławcu i Kwidzynie.

A.Cz

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Kultura, Śpiew, Sztuka, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.