Przekładaniec Lekkoatletyczny już 28 maja 2011 r.

Piątą konkurencją XIV Współzawodnictwa Sportowo-Rekreacyjnego Sołectw Gminy Postomino w roku 2011 będzie SPORTOWY PRZEKŁADANIEC LEKKOATLETYCZNY O PUCHAR WÓJTA GMINY POSTOMINO, który rozegrany zostanie w dniu 28 maja 2011 r. (sobota) na stadionie im. Z. Galka w Postominie. Przekładaniec poprzedzony zostanie II POSTOMIŃSKIM TESTEM COOPERA. Gorąco zapraszam do wzięcia udziału w Teście (bieg lub chód), ze względu na możliwość uzyskania dużej ilości pkt. w ramach Sportowego Turnieju Miast i Gmin w br.

Przekładaniec Lekkoatletyczny rozegrany zostanie w pięciu konkurencjach:
- rzut piłeczką palantową,
- skok w dal,
- rzut oszczepem (kobiety – 600 g, mężczyźni – 800 g),
- pchnięcie kulą (kobiety – 3 kg, mężczyźni – 5 kg).
W powyższych konkurencjach każde sołectwo wystawia 2 osoby: kobietę i mężczyznę. Do klasyfikacji ogólnej liczone będą ich łączne wyniki.
- sztafeta na bieżni – w tej konkurencji drużyna sołectwa winna składać się z trzech osób (w tym 1 kobieta), które muszą pokonać dystanse: 300 m, 200 m i 100 m.
W tej konkurencji liczy się czas uzyskany przez sztafetę. Każdy zawodnik pokonuje swój odcinek z pałeczką.

Ilość startujących drużyn będzie wyznacznikiem punktowym w ogólnej klasyfikacji turnieju w stosunku do zajmowanych miejsc. Suma punktów uzyskanych przez poszczególne sołectwa będzie brana pod uwagę w klasyfikacji ogólnej gminnego współzawodnictwa. W przypadku jednakowej ilości punktów w klasyfikacji danej konkurencji lub klasyfikacji sołectw o zwycięstwie decyduje wiek zawodnika najstarszego.

Rejestracja ekip rozpocznie się o godz. 10.00. Listy uczestników startujących w danej konkurencji winny być złożone w sekretariacie zawodów do godz. 10.45.

O godz. 10.45 nastąpi odprawa kierowników drużyn, oficjalne otwarcie turnieju i pierwsze zawody (godz. 11.00).

Jeden zawodnik może startować w kilku konkurencjach. Uczestnik powinien posiadać strój sportowy i przestrzegać przepisów BHP oraz p.poż.

Potwierdzenie udziału drużyny sołectwa w zawodach do dnia 25 maja 2011 r., tel. kontaktowy: (59) 810-93-73 lub 601-626-330, e-mail: sport@postomino.pl (Z. Ludwikowski).

Szczegóły w REGULAMINIE Sportowego Przekładańca Lekkoatletycznego o Puchar Wójta Gminy Postomino w ramach XIV Współzawodnictwa Sportowo-Rekreacyjnego Sołectw Gminy Postomino w roku 2011.

A.Cz.

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Imprezy biegowe, Sport i rekreacja, Sportowy Turniej Miast i Gmin, Współzawodnictwo Sportowo-Rekreacyjne Sołectw i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.