Przez teren gminy Postomino będzie przebiegać Pomorska Droga św. Jakuba

Mało kto wie, że przez województwo zachodniopomorskie przebiega jeden z najstarszych i najcenniejszych europejskich szlaków kulturowych, znany w świecie jako: El Camino de Santiago, Way of St. James, Chemin de Saint Jacuqes, Jakobsweg lub Droga św. Jakuba, który wiedzie z różnych zakątków Europy do Santiago de Compostella w północno-zachodniej Hiszpanii, gdzie według przekazów znajduje się grób jednego z najbliższych uczniów Jezusa – Św. Jakuba Apostoła Starszego.

Przekazy historyczne, m.in. zachowane rejestracje pielgrzymów w Santiago, a także badania archeologiczne potwierdzają, że jedna z Dróg Św. Jakuba wiodła z Estonii przez Gdańsk, Kołobrzeg, Szczecin, Rostock.

Reaktywacja tej Drogi realizowana jest aktualnie przez partnerów z Litwy, Polski i Niemiec w ramach Programu Europejskiej Współpracy Terytorialnej „Południowy Bałtyk” w ramach programu p.n. „Rewitalizacja Europejskiego Szlaku Kulturowego na obszarze Południowego Bałtyku – Pomorska Droga Św. Jakuba.”.

Zobacz:

źródło: www.postomino.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Kultura, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.