Punkty w ramach biegowego Grand Prix na koniec lata

14 sierpnia 2011 r. na starcie IV Biegu Leśno-Plażowego „USTECKA DZIESIĄTKA Z HAKIEM” o Puchar Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ustce stanęło 125 zawodników i zawodniczek. Nie zabrakło tam także biegaczy reprezentujących Klub Biegacza „Bryza” Postomino, którzy po raz siódmy w tym roku walczyli o kolejne punkty w ramach Otwartego Biegowego GRAND PRIX mieszkańców Gminy Postomino i Klubu Biegacza „Bryza” z okazji 20. rocznicy wspólnego biegania.

Podczas usteckiej imprezy zawodników sklasyfikowano w kategoriach: generalnej kobiet i mężczyzn, którzy ukończyli 18 rok życia (senior) oraz generalnej kobiet i mężczyzn, którzy ukończyli 16 rok życia, a nie ukończyli 18-tego (junior).

W klasyfikacji generalnej mężczyzn seniorów zwyciężył Tadeusz Zblewski – TALEX Borzytuchom/Dąbie z czasem 34:47 przed Piotrem Drwalem – LKS JANTAR Ustka (czas: 34:58) i Łukaszem Wirkusem – TALEX Borzytuchom/Lipnica (czas: 36:01). Na miejscu 10 uplasował się najlepszy zawodnik KB BRYZA Postomino – Grzegorz Antosik, który uzyskał czas na mecie 40:05 i tym samym zdobył kolejne 20 pkt. w ramach biegowego GRAND PRIX Gminy Postomino. Kolejne pozycje zajęli:
miejsce 50 – Tomasz Salabura – czas: 49:31 (19 pkt.)
miejsce 53 – Stanisław Oszmiański – czas 50:19 (18 pkt.)
miejsce 75 – Maciej Januszewski – czas 55:44 (17 pkt.)
miejsce 80 – Bogdan Szlawski – czas 57:28 (16 pkt.)
miejsce 90 – Janusz Sowiński – czas : 1:01:14 (15 pkt.)

W klasyfikacji generalnej seniorek najlepsza okazała się Kamila Pobłocka – UKS EKONOMIK-MARATOŃCZYK Lębork z czasem 41:43 przed Weroniką Wójcik – KKB Starogard Gdański/Klincz (czas: 41:48) i Antonina Rychter – UKS Szczecinek (czas: 42:25).

Wśród juniorek najlepsze były: Katarzyna Pobłocka – UKS EKONOMIK-MARATOŃCZYK Lębork z czasem 48:50 przed Anną Januszewską ze Słupska (czas: 57:54) 9 Magdaleną Mielewczyk – SSI AKTYWNI Damnica (czas: 1:06:31).

Lepsze wyniki osiągnęli juniorzy. Najlepszym okazał się Tomasz Krycki – BŁĘKITNI Motarzyno (czas: 41:53). Kolejne miejsca zajęli: Dawid Kurczaba – SSI AKTYWNI Damnica (czas: 42:08) i Grzegorz Kunc – LECHIA Gdańsk (czas: 45:07). W tej kategorii wiekowej wystartował jedyny przedstawiciel KB BRYZA Postomino – Dawid Ciesielski, który z czasem 47:07 uplasował się na miejscu 6 i zdobył 20 pkt. w ramach biegowego GRAND PRIX Gminy Postomino. Dawid przekroczył linię mety jako 50-ty zawodnik.

WYNIKI USTECKIEJ DZIESIĄTKI Z HAKIEM

W klasyfikacji ogólnej Otwartego Biegowego GRAND PRIX mieszkańców Gminy Postomino i Klubu Biegacza „Bryza” z okazji 20. rocznicy wspólnego biegania zaszły niewielkie zmiany. Zawodnicy z miejsc I-IV pozostali bez zmian.

Na pozycji lidera pozostaje Grzegorz Antosik (136 pkt.), który zaliczył wszystkie brane pod uwagę w klasyfikacji starty. II miejsce zajmuje Dawid Ciesielski (99 pkt., 6 z 7-miu startów), a III Janusz Sowiński (78 pkt.), który przebiegł również wszystkie punktowane trasy. Tylko w 4 biegach wystartował sklasyfikowany na miejscy IV Tomasz Salabura (71 pkt.).

Na miejscu V z IX znajduje się obecnie Stanisław Oszmiański (54 pkt., 4 starty, skok o 4 miejsca). O tyle samo miejsc awansował, startujący po raz 3-ci w barwach Bryzy – Bogdan Szlawski, który zajmuje obecnie IX miejsce w klasyfikacji Grand Prix (39 pkt.).

Największy awans, bo o 5 miejsc uzyskał Maciej Januszewski, który zajmuje aktualnie VII miejsce (z 12) w klasyfikacji i uzyskał 42 pkt. startując 3 razy.

KLASYFIKACJA Otwartego Biegowego GRAND PRIX mieszkańców Gminy Postomino i Klubu Biegacza „Bryza” z okazji 20. rocznicy wspólnego biegania, po 7 biegach w roku 2011

Najbliższy bieg w ramach Grand Prix odbędzie się w Postominie, 1 października 2011 r.

Zapraszamy.

A. Czarnuch

Ten wpis został opublikowany w kategorii Biegowe Grand Prix Gminy Postomino, CKIS Postomino, Imprezy biegowe, Inne wydarzenia, Sport i rekreacja, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.