Rowerzyści objechali „Wkoło Swołowo”

Niedziela – 21 kwietnia 2013 r. była wspaniałym dniem na rekreację. Słońce świeciło tego dnia bardzo mocno, było bardzo ciepło, a ta wiosenna pogoda była świetnym pretekstem do wyjazdu na trasę rajdu rowerowego do Swołowa.

O godzinie 10.00 z Postomina wyjechała 18-osobowa grupa rajdowa. W Pałowie, by przemierzać wspólnie dalszą trasę do Swołowa – dołączyła grupa ze Sławna.

Wspólny wjazd na Piknik Rowerowy „Wkoło Swołowo” uwieńczono przejazdem w koło miejscowości rowerzystów z Klubów Rowerowych: „Marysieńka” z Postomina, „Na szlaku” ze Sławna, „Bezkres” z Ustki, „Szprycha” ze Słupska, „Słupia” ze Słupska, „rowerka” z Koszalina – zaliczając w ten sposób wiejską masę krytyczną.

Na terenie Muzeum Pomorza Środkowego zorganizowany został bezpieczny parking strzeżony na rowery. Każdy mógł zostawić swój pojazd i zacząć zwiedzanie wszystkich zagród muzealnych oraz wziąć udział w konkursach takich jak: gra w bule, pokonanie odcinka rowerem na czas – jak najwolniej oraz tor rowerowy.

W konkursach aktywnie brali udział przedstawiciele „Marysieńki”. Szanse na zdobycie nagród były ogromne. W bulach do półfinału przeszła Zofia Podemska, lecz los sprawił, iż zamieniono bule – czar prysł i kule odsunęły się kilka cm od przeciwnika – Zofia odpadła z gry. Trzymamy Zofio kciuki w następnych konkursach. Nagrodę i I miejsce udało się zdobyć Kacprowi Lech-Szajner, który wziął udział w pokonaniu na czas toru przeszkód. Tor pokonał bezbłędnie i najszybciej.

Na terenie Zagrody Muzealnej nr 15 było zlokalizowane miasteczko rowerowe, gdzie była możliwość wyregulowania swojego roweru przy stanowisku Firmy Kawisbike ze Słupska oraz zwiedzania wystawy zabytkowych rowerów. Zbiór tak zacnych eksponatów przywieziono z Muzeum Techniki i Komunikacji Zajezdni Sztuki ze Szczecina. Wystawa cieszyła oko każdego odwiedzającego, a największy podziw budził jeden z 19 nietypowych rowerów. Był to największy rower z lat 30 o wysokości180 cm.

W tym dniu podczas pikniku można było wypocząć – piekąc kiełbaskę na ognisku rozpalonym w ogrodzie Zagrody Albrechta oraz skosztować smakołyków, jakie w tym miejscu serwowano.

O godzinie 13.00 otwarto wystawę zdjęć z wyprawy rowerowej „Afryka Nowaka 2009-2012” – śladami podróżnika Kazimierza Nowaka, który w latach 30 XX wieku przebył samotnie kontynent afrykański z północy na południe i z powrotem. O projekcie opowiadała uczestniczka jednego z etapów – Małgorzata Wiśniewska, pokazując na slajdach uroki  kontynentu i życie mieszkańców Afryki.

W czasie pikniku można było też zakupić los na loterię i wygrać jeden z 10 upominków. O godz. 15.00 rozpoczęto losowanie. Pierwszy został rozlosowany rower, który wygrała rajdowiczka ze Słupska. Szczęście uśmiechnęło się też do Kacpra Lech-Szajner, który otrzymał dzwonek do roweru.

Dziękuję serdecznie wszystkim uczestnikom za udział w swołowskim pikniku a jego organizatorom gratuluję zorganizowania tak wspaniałej imprezy. 

UWAGA:
Rajd z okazji X-lecia Klubu „Marysieńka”
został przesunięty na dzień 8 września 2013 roku.

M. Lech-Szajner

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Rajdy rowerowe, Sport i rekreacja, Turystyka i promocja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.