„Siedmioro wspaniałych” – etap powiatowy konkursu rozstrzygnięty

Z przyjemnością informuję, że dobiegł końca etap eliminacji powiatowych XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego 2010/2011 dla dzieci i młodzieży pod hasłem: „Powódź, pożar, dniem czy nocą – straż przychodzi ci z pomocą”.

W dniu 11 marca 2011 r. odbyło się posiedzenie Jury konkursu, w skład którego weszli: Halina Gaffke-Poprawska – nauczyciel plastyki w Szkole Podstawowej Nr 3 w Sławnie (Przewodniczący), Leszek Kuca – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu (Sekretarz), Jolanta Kasicka – pracownik Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie i Andrzej Józefowicz – Podinspektor Wydziału Spraw Obywatelskich, Społecznych i Zdrowia.

Po etapie gminnym konkursu z jednostek samorządu terytorialnego Powiatu Sławieńskiego do etapu powiatowego zgłoszono 70 prac, z których 65 spełniało wymogi regulaminowe. Jury wyłoniło prace, które zakwalifikowane zostały do etapu wojewódzkiego.

Jest mi niezmiernie miło poinformować, że na 20 zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego prac aż 7 jest z terenu Gminy Postomino. Są to:

I grupa młodsza (6 – 8 lat):
miejsce III
– Klaudia Majrowska – Zespół Szkół w Pieszczu (na 16 prac w tej kategorii)

II grupa średnia (9 – 12 lat):
miejsce I
– Maja Augustyniak – Pracownia Sztuk Pięknych „Gamma” przy Centrum Kultury i Sportu w Postominie
miejsce II
– Małgorzata Galek – Pracownia Sztuk Pięknych „Gamma” przy Centrum Kultury i Sportu w Postominie
miejsce III
– Anastazja Kurnakowska – Świetlica Środowiskowa w Pieszczu
W tej kategorii wiekowej na etap powiatowy konkursu wpłynęło 26 prac.

III grupa starsza (13 – 16 lat):
miejsce I
– Przemysław Wietrzyński – Zespół Szkół w Postominie
miejsce II
– Natalia Kania – Pracownia Sztuk Pięknych „Gamma” przy Centrum Kultury i Sportu w Postominie
W tej grupie wiekowej do konkursu zgłoszono 18 prac.

IV grupa (uczniowie niepełnosprawni):
miejsce I
– Marek Bujnowski – Pracownia Sztuk Pięknych „Gamma” przy Centrum Kultury i Sportu w Postominie (na 10 prac w tej kategorii)

Statystycznie zdobyliśmy 3 pierwsze miejsca (na 4 kategorie!!!), 2 miejsca II i 2 miejsca III. W porównaniu do roku ubiegłego o 2 prace więcej będą reprezentowały Gminę Postomino na etapie wojewódzkim konkursu w Szczecinie.

Zwycięzcy konkursu nagrodzeniu zostaną w dniu 29 marca 2011 r. o godz. 12.00 w Gimnazjum w Sławsku, o czym poinformowani zostaną telefonicznie.

Wszystkie niewyróżnione prace można odbierać do dnia 30 kwietnia 2011 r. w Starostwie Powiatowym w Sławnie w Wydziale Spraw Obywatelskich, Społecznych i Zdrowia (pokój nr 49).

Jeszcze raz gratuluję laureatom, i życzę powodzenia w kolejnych etapach konkursu.

A.Cz.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Kultura, Sztuka i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.