Sierpniowy rajd nordic walking

W niedzielne popołudnie 22 sierpnia 2010 r. wzdłuż granic wioski rybackiej Jarosławiec z widokami na klifowy brzeg, łykając morskie powietrze, przemykając leśnymi duktami pachnącymi żywicą z czarnych sosen, podążała grupa 17 uczestników Rajdu Nordic Walking. Średnia wieku rajdowiczów, których rozpromienione twarze tryskały humorem, liczyła 47 lat.

W trakcie rajdu poznano wiele nowych, ciekawych zakątków Jarosławca, zawiązały się nowe znajomości wśród uczestników, którzy wywodzili się z 10 miejscowości.

„Spacer aktywnym sposobem na zdrowie” był mottem tego rajdowego spotkania, którego Organizatorem było Centrum Kultury i Sport w Postominie i Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Aktywni”.

Trasa liczyła ok. 9 km. Jeżeli ktoś na chwilę odstawał od grupy, oznaczało to, że znalazł coś ciekawego do ogłoszonych konkursów.

W konkursie na owoce lata udział wzięło 11 uczestników. Najwięcej, bo aż 24 owoce lata, zebrała Zofia Podemska. Po 19 owoców uzbierały Wiesława Dankowska i Teresa Brzozowska, a po 17 owoców – Małgorzata Falkowska i Sylwia Szada. 

W konkursie na dziw natury najlepszy okaz znalazła Małgorzata Falkowska. Kolejne miejsca zajęły: Zofia Podemska, Danuta Zdzitowiecka i Irena Wojtanowska.

W konkursie w rzucie talerzykiem wśród mężczyzn najlepsi byli: Kazimierz Falkowski, Zdzisław Ludwikowski, Ryszard Brzozowski, Edward Banasiak. Wśród kobiet najlepsze były: Jadwiga Krakowska przed Teresą Brzozowską, Wiesławą Dankowską, Małgorzatą Falkowską.

Podczas spaceru, oprócz licznych atrakcji przyrodniczych, nie ominął także rajdowiczów ulewny deszcz, który grupa przeczekała w najbliższym bezpiecznym miejscu, aby potem udać się do Galerii „Piaskowej” Pani Wandy Janowicz. Wszyscy uczestnicy rajdu byli pod ogromnym wrażeniem twórczości artystki.

W miejscu zakończenia rajdu czekała już na miłośników Nordic Walking kiełbaska z grilla i ciepła herbatka, dla pokrzepienia sił, dbając o zapobieganie otyłości i nadwadze.

Wręczenie nagród i losowanie upominków zakończyło niedzielny wypoczynek tej grupy uczestników, którzy postanowili inaczej spędzić inaczej niż zwykle niedzielne popołudnie.

Pozostałych, jeszcze niezdecydowanych mieszkańców Gminy i okolic, zapraszamy na niecodzienne święto ruchu pn.: Festiwal rowerowy „Trzy w jednym”, który odbędzie się 26 września 2010 r. Uczestnicy będą mieli do wyboru trasy: rowerową, Nordic Walking i pieszą. Wszystkie trasy będą miały swój początek w Chudaczewie. Na zakończenie planowany jest wielki rodzinny piknik „z ziemniakiem” i nie tylko.

Serdecznie zapraszamy!

Z.L

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Nordic Walking, Sport i rekreacja i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.