Sportowe osiągnięcia postomińskiej „Bryzy”

Rekordowa liczba blisko 4500 uczestników, stanęła na starcie 5 Poznań Półmaraton w dniu 1 kwietnia 2012 r. „Na całej trasie rozśpiewane zespoły, wielkie rzesze kibiców, którzy dodawali otuchy każdemu uczestnikowi. – To nic, że trzeba było wystać około 5 minut w zwartym tłumie biegaczy czekając na przekroczenie bramy startowej” – opowiadali pełni zachwytu ze swego udziału trzej zawodnicy Klubu Biegacza „Bryza” Postomino: Janusz Bojkowski, Bogdan Szlawski i Maciej Pominkiewicz.

Do piątego kilometra po starcie tłum ludzi przemieszczał się w zwartej kolumnie. Trwała rywalizacja z czasem, dystansem i przede wszystkim z własnymi słabościami. Przełożyło się na uzyskane wyniki w tym półmaratonie przez naszych zawodników.

Jako pierwszy wśród biegaczy na linii mety pojawił się Kiptoo Solomon z Kenii, który z wynikiem 01.02.00 ustanowił nowy rekord trasy wśród mężczyzn. Rekord trasy padł również wśród kobiet. Kenijka – Macharia Lucy Njeri dystans półmaratonu pokonała w czasie 01.10.26.

Bardzo wysokie, 99 miejsce zajął Maciej Pominkiewicz uzyskując czas 1.23.48, pokonując każdy kilometr w czasie średnio 3.58 min.

ZDJĘCIA – Fotomaraton z udziałem M. Pominkiewicza

Na 1711 miejscu przybiegł Wójt Gminy Postomino – Janusz Bojkowski z czasem 1.49.33. Na pokonanie każdego kilometra potrzebował średnio 5.12 min. Trzeba podkreślić, że był to pierwszy start Wójta na tak długim dystansie.

ZDJĘCIA – Fotomaraton z udziałem J. Bojkowskiego

1952 zawodnikiem, który przekroczył linię mety był Bogdan Szlawski – dyrektor Agencji Mienia Gminnego i Spraw Publicznych w Postominie. Uzyskał czas 1.51.50, biegnąc każdy kilometr średnio po 5.18 min. Zakładanego wyniku 1.50.00 niestety nie udało się osiągnąć.

ZDJĘCIA – Fotomaraton z udziałem B. Szlawskiego

Pozostali członkowie Klubu, z Prezesem na czele są z Was bardzo dumni i także nie próżnują.

Tomasz Szopiński z Klubu Biegacza „Bryza” Postomino startował w sobotę, 24 marca 2012 r. w Półmaratonie Ślężańskim. W klasyfikacji Mistrzostw Wojska Polskiego zajął 94 miejsce uzyskując czas 1.25.55.

Z kolei w rozegranym w rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II Biegu Pamięci w Braniewie w dniu 2 kwietnia 2012 r. na dystansie 4.4 kilometra Tomasz zajął 8 miejsce kończąc bieg z czasem 15.10 min.

Dawid Ciesielski – członek „Bryzy”, wchodzący też w skład piłkarskiej drużyny seniorów UKS „Wieża” Postomino w przedostatnim, niedzielnym meczu spędził na murawie 90 min i strzelił dwie bramki.

Gratulujemy.

Zdzisław Ludwikowski

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Imprezy biegowe, Klub Biegacza "Bryza", Piłka nożna, Sport i rekreacja i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.