Sportowy Turniej Miast i Gmin przed nami

Centrum Kultury i Sportu w Postominie informuje, iż w dniach 26 maja – 1 czerwca 2011 r. w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich zostanie odbędzie się XVII Sportowy Turniej Miast i Gmin. Poprzednie lata, dzięki wysiłkowi mieszkańców poszczególnych sołectw, zakładów pracy, szkół, klubów sportowych, stowarzyszeń, jednostek OSP, świetlic środowiskowych, ośrodków wczasowych i innych możemy zapisać jako bardzo udane dla naszej Gminy. W ubiegłym roku Gmina Postomino zajęła w II grupie 2 miejsce, otrzymując sprzęt sportowy o wartości 10.000 złotych, a w roku 2009 w swojej grupie zajęliśmy 3 miejsce, otrzymując sprzęt sportowy o wartości 4.000 złotych, który został rozdysponowanych wśród najbardziej aktywnych organizatorów imprez.

W Sportowym Turnieju Miast i Gmin startować mogą wszyscy mieszkańcy Gminy zameldowani na pobyt stały lub czasowy – osoby dorosłe, a także przedszkolaki, uczniowie szkół, studenci, pracownicy zakładów pracy, instytucji, wczasowicze itp.

Warunkiem zaliczenia uczestnictwa w Turnieju jest udział w zorganizowanych  imprezach turniejowych, w jednej z wielu form rekreacji fizycznej, grze, sporcie indywidualnym lub zespołowym, turystyce lub innej aktywności ruchowej. Osoba startująca może brać udział w wielu imprezach zorganizowanych przez różnych organizatorów.

Nowej formule współzawodnictwa nadano tematykę programową:
1. sprawdzian wydolności organizmu – „TEST COOPERA”,
2. festiwal gier rekreacyjnych, turnieje, pokazy,
3. wielobój lekkoatletyczny z udziałem najlepszych sportowców,
4. propagowanie różnych dyscyplin sportowych – pokazowe treningi prowadzone przez znanych sportowców i zawodowych trenerów,
5. turnieje w halach sportowych (siatkówka, piłka nożna, piłka ręczna, koszykówka, tenis stołowy, itd.),
6. „Weekend ze sportem i rekreacją” w terenie – wycieczki piesze, rowerowe, spacery z kijkami Nordic Walking, imprezy sportowe na obiektach szkolnych klubowych, ośrodkach rekreacyjnych,
7. Dzień Dziecka – dzień sportu rodzinnego.

W związku z powyższym, licząc na wysoka lokatę Gminy także w tym roku proszę o zaangażowanie i podjęcie działań mających na celu organizację XVII edycji Sportowego Turnieju Miast i Gmin na terenie Waszego sołectwa, zakładu, szkoły, klubu, jednostki OSP, stowarzyszenia, itp.

Proszę o przesłanie do dnia 17 maja 2011 r. na adres Centrum Kultury i Sportu w Postominie, 76 – 113 Postomino 97, e-mail. turystyka@postomino.pl wszystkich zamierzeń i pomysłów, jakie w tym okresie zostaną przeprowadzone. W tym celu proszę o wypełnienie załącznika, do pobrania w wersji word lub pdf.

Natomiast do dnia 1 czerwca 2011 r. konieczne jest przesłanie informacji (sprawozdania) o ilości uczestników, którzy wzięli udział w danej konkurencji według wzoru, do pobrania w wersji word lub pdf.

Koordynatorem Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich na terenie Gminy Postomino jest p. Maria Lech-Szajner, tel. (59) 810-89-23, e-mail: turystyka@postomino.pl

Regulamin Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Sport i rekreacja, Sportowy Turniej Miast i Gmin, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.