Sporty wodne oczami dzieci – wystawa i pobyt w parku wodnym – nagroda dla laureatów konkursu plastycznego

Centrum Kultury i Sportu w Postominie realizuje projekt pn: „SPORTY WODNE OCZAMI DZIECI”. W akcji udział wzięły wszystkie chętne dzieci i młodzież, na co dzień uczestniczące w zajęciach świetlicowych w 7 świetlicach wiejskich Gminy Postomino (Dzierżęcin, Masłowice, Nosalin, Pałowo, Rusinowo, Wilkowice i Złakowo) oraz zajęciach artystycznych w Pracowni Sztuk Pięknych „Gamma” przy CKiS w Postominie.

W ramach projektu w świetlicach odbyły się zajęcia informacyjne oraz omawiane były różne typy sportów wodnych. Podczas każdego spotkania 20 minut przeznaczone było na gry ruchowe rekreacyjne z elementami sportów wodnych (np. surfing – utrzymanie równowagi, pływanie – zajęcia oddechowe itp.). W czasie zajęć na świetlicach został przeprowadzony cykl  prelekcji i „pogadanek” na temat podnoszenia poziomu aktywności ruchowej i wiedzy o sportach wodnych przez przedstawicieli Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „AKTYWNI” Postomino.

W ramach akcji w dniu 20 listopada br. ogłoszony został także konkurs plastyczny pt. „Sporty wodne oczami dzieci”, w którym udział mogły wziąć wszyscy uczestnicy zajęć świetlicowych i artystycznych z terenu Gminy Postomino. Ogłoszenie wyników nastąpiło 14 grudnia br., a nagrodą dla uczestników był wyjazd dla 100 osób na basen do Parku Wodnego „Jan” w Darłówku w dniu 22 grudnia 2012 r.

W ramach konkursu plastycznego dodatkowe nagrody ufundowane przez p. Dorotę Majkut – Dyrektora Parku Wodnego „Jan” w Darłówku – wejściówki dla całych rodziny – otrzymali autorzy najlepszych prac w każdej kategorii wiekowej. Pani Dyrektor przygotowała też dodatkowe atrakcje, m.in. w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia Święty Mikołaj częstował wszystkich słodkościami, których miał pełen kosz.

Ponadto została zorganizowana wystawa najlepszych prac konkursowych w Parku Wodnym w Darłówku terminie od 19 grudnia br do 20 stycznia 2013 r. W Centrum Kultury i Sportu w Postominie wystawę będzie można oglądać od 21 stycznia 2013 roku.

Realizacja zadania współfinansowana ze środków Słowińskiej Grupy Rybackiej w ramach konkursu dla placówek kultury z terenu działania grupy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Kultura, Sport i rekreacja, Świetlice, Sztuka i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.