Sporty wodne – zajęcia w świetlicach wiejskich

W ramach rozstrzygniętego konkursu ogłoszonego przez Słowińską Grupę Rybacką na projekt zajęć dla dzieci i młodzieży promujących sporty wodne, Centrum Kultury i Sportu w Postominie przeprowadza projekt pt. „Sporty wodne oczami dzieci”. W ramach tego konkursu na świetlicach wiejskich w listopadzie br. zostały przeprowadzone prelekcje i „pogadanki” na temat podnoszenia poziomu aktywności ruchowej i wiedzy o sportach wodnych. Zajęcia te przeprowadzone były przez przedstawicieli Stowarzyszenia Kultury Fizycznej „Aktywni” Postomino w świetlicach w Dzierżęcinie, Masłowicach, Nosalinie, Pałowie, Wilkowicach i Złakowie.

W ramach zajęć zapoznano dzieci i młodzież z różnymi dyscyplinami sportowymi. Jak się okazało dzieci mają dość dużą wiedzę na temat dyscyplin sportów wodnych.

Przedstawiciele SKF „Aktywni” prezentowali w ramach zabawy obrazkowej ciekawe, znane i mniej znane dyscypliny sportu. Najszybciej z zadanie uporały się grupy dzieci, wśród których była starsza młodzież i pomagała rozszyfrować nazwy.

Przykładową grupą były dzieci ze świetlicy w Pałowie, gdzie starsi chłopcy przedstawili małym kolegom i koleżankom informacje o dyscyplinach sportowych jakie znali. Był to bardzo sympatyczny widok jak starsi koledzy pomagają młodszym.

W czasie zajęć w świetlicach organizowane są również formy aktywnego spędzania czasu wolnego w ramach zajęć rekreacyjnych. Organizowane są zabawy z hula hop, skakanką, zajęcia oddechowe czy utrzymywanie równowagi itp.

W ramach projektu został ogłoszony również konkurs plastyczny pt. „Sporty wodne oczami dzieci”, na prace plastyczne dzieci i młodzieży czekamy do dnia 11 grudnia 2012 r. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia 14 grudnia br. Wyniki zostaną opublikowane na stronie www.ckis.postomino.pl. Nagrodą dla laureatów będzie wyjazd i pobyt w Parku Wodnym „JAN” w Darłówku, gdzie zostanie otwarta wystawa najlepszych prac pokonkursowych.

Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa.

Maria Lech-Szajner

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Sport i rekreacja, Świetlice i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.